[bvi]
  • Українська
  • English

Правила харчування при тривалих вимкненнях світла

10.07.2024 в 16:05

Тривалі вимкнення світла можуть стати викликом для підтримання здорового та безпечного харчування. Відсутність електроенергії впливає на зберігання продуктів, приготування їжі та загальну доступність харчування. Дотримання певних правил допоможе забезпечити належне харчування та мінімізувати ризики. Ось основні рекомендації щодо харчування під час тривалих вимкнень світла:

Створіть запас продуктів, які не потребують охолодження та мають тривалий термін зберігання. До них належать консерви, сухофрукти, горіхи, насіння, мюслі, сухарі, крупи, макарони, готові каші та супи.

Забезпечте наявність достатньої кількості питної води. Для запасу води можна використовувати бутильовану воду.

Запасіться одноразовим посудом, якщо вода для миття посуду буде обмежена.

Перед вимкненням світла знизьте температуру в холодильнику та морозильній камері до мінімально допустимої.

Зберігайте дверцята холодильника та морозильної камери зачиненими якомога довше, щоб зберегти холод.

Використовуйте пакети з льодом або сухий лід для підтримання низької температури.

У першу чергу споживайте швидкопсувні продукти, які зберігаються в холодильнику.

Заморожені продукти залишайте на потім, оскільки вони зберігають холод довше.

Застосовуйте методи, які не потребують приготування: бутерброди, салати з консервованих овочів та фруктів, сухі сніданки з соком або водою.

Уникайте споживання продуктів, які можуть швидко зіпсуватися без охолодження, таких як молочні продукти, свіже м’ясо та риба.

Слідкуйте за тим, щоб ваше харчування залишалося збалансованим. Включайте до раціону джерела білка (консервоване м’ясо, бобові), вуглеводів (крупи, макарони) та жирів (горіхи, насіння). Не забувайте про овочі та фрукти, використовуйте консервовані або сушені варіанти.

Тривалі вимкнення світла можуть стати викликом, але правильна підготовка та дотримання простих правил допоможуть забезпечити здорове та безпечне харчування. Таким чином, ви зможете підтримувати своє здоров’я та добробут навіть у складних умовах.

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»

 

print