[bvi]
  • Українська
  • English

Під час карантину люди старше 60 років мають знаходитись на самоізоляції вдома

09.04.2020 в 14:56

4 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України надав роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину. Згідно з ним, люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак – потребують самоізоляції. Це означає, що вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, а також утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

У разі, якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися, то літнім людям, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.

Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Однак, інші люди віком від 60 років перебувають в групі підвищеного ризику, тому вони повинні перебувати на самоізоляції та утримуватися від контакту з іншими людьми.

До того ж, Кабмін дав доручення обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів для виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати їм належний соціальний супровід.

Також в Уряді нагадали, що можна буде гуляти навколо будинку. Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

print