[bvi]
  • Українська
  • English

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ  ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

12.04.2021 в 12:28

Починаючи з 2018 року органами Пенсійного фонду щороку з 1 квітня  проводиться автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам, які станом на 1 березня поточного року набули право на зазначений перерахунок.

Право на проведення такого перерахунку мають пенсіонери, які після призначення (перерахунку пенсії)  працюють, і кому пенсія була призначена або вже перерахована два роки тому і більше. Збільшення пенсії залежить від заробітної плати і тривалості страхового стажу та визначається для кожного пенсіонера індивідуально.

Обчислення страхового стажу здійснюється за даними Державного реєстру загальнообов’язкового держаного соціального страхування (далі – Реєстр) на підставі поданих страхувальником звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.

Проте, з 1 січня 2021 року запроваджено щоквартальну (замість щомісячної) єдину звітність із сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Відтак, дані про страховий стаж за січень та лютий 2021 року надійдуть зі звітністю за І квартал до 10 травня та відобразяться в  Реєстрі не раніше середини наступного кварталу.

Враховуючи зазначене, автоматичний перерахунок пенсій згідно абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» буде проведено у травні-червні з 1 квітня.

print