[bvi]
  • Українська
  • English

Особливості подання Звіту ЄСВ (Додаток 5) для ФОП

24.01.2020 в 12:42

Особливості подання Звіту ЄСВ (Додаток 5) для ФОП
Фахівці Покровсько – Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області звертають увагу, що фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до податкових органів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного
внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день. Звітним періодом є календарний рік.
Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 таблиця 1 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, із зазначенням типу форми «початкова».
Довідково:
Звертаємо увагу на особливості заповнення графи 3 таблиці 1 додатка 5 Звіту, а саме «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» відображаються таким чином:
 фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування – чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску; фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, –
самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається
сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць.
Також нагадуємо про сплату ЄСВ на нові рахунки з 03.01.2020 року.

print