Оголошено всеукраїнський конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році

09.08.2019 в 13:55

Розпочато всеукраїнський конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів, який організовує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Метою Конкурсу є відбір, відзначення і поширення кращих практик органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій, що були реалізовані у період 2017-2019 років.

Цього року тематиками Конкурсу є:

Тема 1. Заходи та рішення органів місцевого самоврядування, спрямовані на ріст доходів місцевого бюджету.

Приклади практик:

• сприяння нарощенню податкової бази, збільшення доходів місцевого бюджету регіону/району/громади;
  • створення індустріального парку, бізнес-інкубатора, центру підтримки бізнесу;
  • інвентаризація землі, створення реєстру, робота з власниками (користувачами) земельних ділянок;
  • налагодження обміну інформацією з ДПА щодо платників податків;
  • запровадження планомірної роботи з платниками податків;
  • ефективна політика щодо ставок та пільг по платі за землю та інших місцевих податків і зборів.

Тема 2. Розвиток, заснований на особливостях регіонів і громад

Це можуть бути практики:

• проекти розвитку, засновані на особливостях територій та їхній унікальності (звичаї, обряди, кухня, ремесла, природа, історія, люди);
  • креативна економіка, локальні бренди;
  • фестивалі, виставки, ярмарки;
  • туристичні маршрути та об’єкти.

Тема 3. Практики залучення молоді до місцевого економічного розвитку

Приклади таких практик:

• молодіжні ради при ОМС;
  • творчі майстерні, громадські простори;
  • курси з підприємництва для школярів, молоді;
  • молодіжні бізнес-ініціативи;
  • інші молодіжні формати участі у місцевих справах

За кожною із трьох тем є чотири номінації: обласні та районні ради; міські ради; селищні та сільські ради; сільські, селищні та міські ради об’єднаних територіальних громад. Кожен орган місцевого самоврядування може подати декілька заявок (оформлених окремо), але не більше однієї практики
за кожною із трьох тематик конкурсу.

Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку у форматі Microsoft Word і надіслати її до 04 жовтня 2019 року електронною поштою на адресу: best.practice.ukraine@coe.int.

Заявка супроводжується листом органу місцевого самоврядування за підписом керівника, у якому підтверджується достовірність та точність викладеної у заявці інформації. Електронна форма заявки розміщена на сайтах організатора та партнерів: www.minregion.gov.ua, www.slg-coe.org.ua, www.uaror.org.ua, www.auc.org.ua, www.vassr.org, www.hromady.org.

Додаткову інформацію з питань проведення конкурсу можна отримати за телефонами: (044) 303-99-16 (внутрішні –114, 156, 115); (044) 590-47-76.

З більш детальною інформацією про конкурс 2019 року та результатами конкурсу 2014-2018 років можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/konkurs/.

Довідково:
Всеукраїнський конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році є восьмим за ліком всеукраїнським конкурсом. Проведення таких конкурсів
є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна,
як держава – член Ради Європи. Протягом 2012-2013 року конкурс впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи. З 2014 року організатором цього конкурсу виступає
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.