НАЗК презентувало дослідження ефективності роботи антикорупційних уповноважених

08.11.2021 в 9:22
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало результати оцінювання ефективності уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання корупції. Це друге подібне дослідження, яке провело НАЗК із початку своєї роботи. Цього року завдяки цифровізації якісних форм оцінювання до НАЗК було надіслано на 95 % більше форм ніж у минулорічній кампанії оцінювання ефективності уповноважених. Крім того результати дослідження ще й візуалізовані на Антикорупційному порталі , завдяки чому уповноважені можуть:
 знайти та з’ясувати механізм власної оцінки ефективності;
 порівняти власну оцінку з оцінюванням будь-якого іншого органу
чи з певним типом органів.
Що ще змінилося порівняно з попереднім дослідженням?
 Оптимізували перелік індикаторів аналізу. Індекс ефективності
ширше охопив функціонал уповноважених, не перевантаживши
обсяг анкетної форми звіту, що економить час на збір даних
уповноваженими.
 Удосконалили компонент вимірювання ефективності. 40
запитань анкети-самооцінки містять як якісні індикатори щодо
різних напрямів роботи уповноваженого, так і кількісні та
допоміжні індикатори, що складають оцінку ефективності на
основі формул та правил інтелектуального аналізу.
 Цифровізували. НАЗК перевело звітування антикорупційних
уповноважених в онлайн. Завдяки цьому вперше в Україні було
зібрано та проаналізовано ефективність роботи всіх
антикорупційних уповноважених.
Подання анкет, обробка поданих даних та сам модуль оцінювання вже можна знайти на Антикорупційному порталі.
 Покращили систему інтелектуальної перевірки зібраних
даних. Анкети уповноважених додатково перевірялися через
відкриті дані та обробку звітів доданих до анкети, тому якщо в
матеріалах було виявлено неправдиві чи не підтверджені дані до
індексу ефективності уповноваженого вносили корективи.
Які цікаві дані отримало НАЗК?
У майже 3600 державних інституціях працює 9 тис. антикорупційних уповноважених. З них 70 % уповноважених займають цю посаду за сумісництвом. Лідерські позиції серед органів, у яких працюють уповноважені-сумісники, займають міські та районні ради (83 %), держпідприємства, установи й організації (81 %), а також районі
державні адміністрації (75 %). Попри це 61 % керівників державних органів при комплектуванні посад усе ж не дотримуються вимог мінімальної чисельності антикорупційних підрозділів.Як наслідок 11 % уповноважених підрозділів укомплектовано лише наполовину. Такі проблеми в майже кожному другому підрозділі органів місцевого самоврядування міського та районного рівнів. Найвищі показники ефективності серед органів влади
отримали обласні державні адміністрації (65 %) та загальнодержавні органи (59 %). Проте середній індекс ефективності антикорупційних уповноважених в Україні складає 35%, а на досить якісному рівні (60% та більше) працює лише один з десяти уповноважених.
Возможно, это изображение (облако и текст)