[bvi]
  • Українська
  • English

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України: На Донеччині обговорили спільну роботу над проблемами області

12.09.2023 в 20:40

Розмінування деокупованих територій, наповнення місцевих бюджетів в умовах війни, надання доступу жителям області до адміністративних послуг — про це сьогодні йшла мова на засіданні за участі членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Донецької області, яке провів  в.о. голови облдержадміністрації Ігор Мороз.

За майже три роки свого існування Конгрес став дієвим інструментом для координації роботи між місцевими владами різних регіонів України. Сьогодні в рамках Конгресу саме Донеччина започаткувала зовсім новий формат — засідання місцевих влад однієї конкретно взятої області для спільної роботи над проблемами регіону в цілому.

Першочерговим на засіданні було питання розмінування деокупованих територій. Станом на сьогодні на Донеччині деокуповано 48 населених пунктів — 40 із них у Лиманській і Святогірській громадах, звільнених рік тому.

“Обсяг роботи на звільнених територіях — колосальний. Мінами та різними вибуховими предметами забруднена абсолютна більшість орних земель, – зазначає Ігор Мороз. – Наприклад, на Лиманщині цього року аграрії змогли засіяти тільки 3% полів. Подібна ситуація і на Святогір’ї. Розуміємо, що точно таку само випалену землю росіяни залишатимуть за собою і на інших територіях, які ми звільнимо, — маємо бути до цього готовими і мати чіткий алгоритм дій з розмінування бодай найважливіших об’єктів. Над цим працюємо спільно з ДСНС, однак сили рятувальників — обмежені. Маємо активно залучати до роботи неурядових операторів з протимінної діяльності, адже це основа для повернення життя на деокуповані території”.

Велику увагу сьогодні приділили питанню наповнення місцевих бюджетів. Цей рік для громад і районів Донеччини у фінансовому плані в цілому виходить ефективним — станом на початок вересня надходження до бюджетів становлять 116,7% від запланованих: 31 громада перевиконала бюджет, 15 — недовиконали. “Успішність в цьому плані продиктована великою мірою тим, що цьогоріч до місцевих бюджетів надходить 64% від ПДФО, а не 60%, як зазвичай. Однак наступного року ця пільга вже не діятиме — і це буде викликом для нас”, – наголосив Ігор Мороз. Але, за його словами, найбільшим викликом стане те, що з наступного року кошти від оподаткування зарплат військових ітимуть одразу до державного бюджету — від цього місцеві бюджети втратять понад 60% надходжень. Задля балансування місцевих і обласного бюджетів будуть використані цільові дотації з державного бюджету, а додатково — дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих територіях.

На засіданні наголошувалось, наскільки важливо, щоб наші люди у відносно тиловій частині області мали доступ до якомога більшої кількості адміністративних послуг. Сервісний центр, який продовжує роботу у Покровську, зараз надає 329 послуг — це дуже великий показник, враховуючи всі обставини, однак це далеко не повний комплекс. Зараз на Донеччині неможливо отримати паспорт чи статусне посвідчення, але ця потреба нікуди не зникла — близько 50 людей щотижня звертаються з цією проблемою і вони вимушені їхати в сусідні області, щоб отримати необхідні документи. Наразі Державна міграційна служба не готова поновити роботу демографічного реєстру в Донецькій області, робота в цьому напрямку продовжується.

Також на засіданні йшла мова про переробку будівельного сміття на пошкоджених і зруйнованих об’єктах, його утилізацію та повторне використання.

“Перше засідання в такому форматі минуло продуктивно. Визначилися із першочерговими напрямками роботи та конкретними кроками. Вірю, що ця розмова призведе до конкретних видимих результатів”, – підсумовує Ігор Мороз.

 

print