[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

14.06.2023 в 14:15
УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ
Умови та норми, що визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах, регулюються частиною 2 статті 114 та Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.
З текстом Закону 1058 можна ознайомитися тут – https://is.gd/04dRkC
Право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники незалежно від місця останньої роботи, які були зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за СПИСКОМ № 1 (перелік професій доступний за посиланням https://bit.ly/3M42MBe), після досягнення 50 років та за умови наявності необхідного страхового стажу, а саме:
*чоловіки – за наявності страхового стажу не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;
*жінки – за наявності страхового стажу не менше 20 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
З 2015 року вік жінок підвищується поступово з 45 до 50 років в залежності від дати народження; у 2023 році право на пенсію мають жінки віком 49 років, які народилися у період з 01.10.1973 по 31.03.1974, та віком 49 років 6 місяців, які народилися у період з 01.04.1974 по 30.09.1974.
За відсутності необхідного страхового стажу у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності страхового стажу роботи:
з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року – не менше 24 років у чоловіків і не менше 19 років у жінок;
з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року – не менше 24 років 6 місяців у чоловіків і не менше 19 років 6 місяців у жінок.
Працівникам, які не мають необхідного стажу роботи по Списку № 1, але мають не менше половини такого стажу (для чоловіків не менше 5 років, для жінок не менше 3 років і 9 місяців), за наявності передбаченого загального стажу (для чоловіків не менше 25 років, для жінок не менше 20 років), пенсія на пільгових умовах призначається зі зменшенням пенсійного віку (60 років):
*чоловікам – на 1 рік за кожний рік такої роботи;
*жінкам – на 1 рік 4 місяці за кожний рік такої роботи.
Також право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники незалежно від місця останньої роботи, які були зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці або в окремих галузях виробництва за СПИСКОМ № 2 (перелік професій доступний за посиланням https://bit.ly/3M42MBe), після досягнення 55 років та за умови наявності необхідного страхового стажу, а саме:
чоловіки за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;
жінки за наявності не менше 25 років страхового стажу, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
З 2015 року вік жінок підвищується поступово з 50 до 55 років в залежності від дати народження. У 2023 році право на пенсію мають жінки віком 54 років, які народилися у період з 01.10.1968 по 31.03.1969, та 54 років 6 місяців, які народилися у період з 01.04.1969 по 30.09.1969.
Працівникам, які не мають необхідного стажу роботи по Списку № 2, але мають не менше половини такого стажу (для чоловіків не менше 6 років і 3 місяці, для жінок не менше 5 років), за наявності передбаченого загального стажу (для чоловіків не менше 30 років, для жінок не менше 25 років), пенсія на пільгових умовах призначається зі зменшенням пенсійного віку (60 років):
*чоловікам – на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи;
*жінкам – на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.
Однією з необхідних умов призначення пенсій за віком на пільгових умовах є проведення атестації робочих місць за умовами праці. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. № 442, яка набрала чинності 21 серпня 1992 року. Атестація має проводитися не рідше одного разу на п’ять років. У разі порушення терміну проведення чергової атестації періоди роботи працівників, що перевищують 5-річний період, не зараховуються до пільгового стажу.
Звертаємо увагу, що спеціальний стаж, отриманий до 21 серпня 1992 року, не потрібно підтверджувати документами про атестацію робочого місця.
Для призначення даного виду пенсії, окрім документів, що підтверджують особу та набутий страховий стаж, особа має надати документи про проведення атестації робочих місць за умовами праці. У разі коли підприємства розміщуються на тимчасово окупованих територіях або в районах проведення бойових дій, право на призначення пенсії на пільгових умовах може підтверджуватися за даними про спеціальний стаж, наявними в реєстрі застрахованих осіб.
У тих випадках, коли в трудовій книжці немає відомостей, що підтверджують право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. Якщо підприємство ліквідовано, періоди пільгової роботи підтверджуються відповідними комісіями, що створені при Головних управліннях Пенсійного фонду України.
У довідці мають бути вказані:
періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу;
професія або посада;
характер виконуваної роботи;
розділ, підрозділ, пункт, найменування або номери Списків, якими передбачено ці роботи;
первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Більше новин та актуальної інформації – на фейсбук-сторінці  https://www.facebook.com/dn.pfy, телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn та ютуб-каналі https:// www.youtube.com/@gu_pfu_dn/about Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Возможно, это изображение 2 человека и текст «умови призначення пенсё за BIKOM на пльгових умовах перелк виробництв, робт, професий, посад показникив за списком № та списком № 2 головне управлиння пенсйного фонду украϊни в донецький област»
Обставини, за яких надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг може припинятися, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”.
Надання пільги може припинятися:
* у разі смерті пільговика, втрати права на пільгу або коли пільговику призначено житлову субсидію – з місяця, що настає за місяцем настання зазначеної події;
* за заявою пільговика – з місяця, що настає за місяцем її подання.
Пільговик зобов’язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.
Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, або неповідомлення уповноваженому органу про зміну обставин, які вплинули на розмір виплачених пільг, на вимогу уповноваженого органу повертаються пільговиком.
У разі коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільги, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.
Заяву на призначення житлової субсидії чи пільги можливо подати онлайн – на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.
Обирайте зручний спосіб авторизації: https://cutt.ly/V2x0iEX
Як подати заяву через вебпортал ПФУ – дивіться відеоінструкцію https://cutt.ly/k3lqsnA
Отримуйте актуальну інформацію – з питань пенсійного забезпечення, призначення субсидій та пільг, державного соціального страхування – у зручному форматі на ресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
фейсбук-сторінка https://www.facebook.com/dn.pfy, телеграм-канал https://t.me/PensFond_dn та ютуб-канал https:// www.youtube.com/@gu_pfu_dn/about
Возможно, это изображение 1 человек и текст
ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ, ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ
14.06.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.
Перелік за посиланням  http://surl.li/hzvcu
Возможно, это изображение текст
13 червня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області профінансовано:
2319,8 млн грн на пенсійні виплати;
Пенсії через банківські установи профінансовано по 13 червня, через відділення поштового зв’язку – по 17 червня.
168,1 млн грн на пенсійні виплати військовослужбовців;
18,5 млн грн на житлові субсидії та пільги за травень;
232,6 млн грн на страхові виплати, в тому числі:
– 12,0 млн грн на оплату лікарняних;
– 0,1 млн грн на сторонній догляд та медичні послуги.
Возможно, это изображение деньги и текст
print