[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

28.03.2023 в 12:18

Частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій громадянам.

Механізм проведення такого щорічного перерахунку пенсій визначено у Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженому постановою КМУ від 20.02.2019 № 124.

Цей механізм передбачає проведення перерахунку пенсій, призначених за зверненнями, що надійшли по 31 грудня року, що передує року перерахунку, шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, і який враховується для обчислення пенсії.

Коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, щороку визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до постанови Уряду від 24.02.2023 № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році”, з 1 березня пенсії, призначені відповідно до законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ та “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“ (особам з числа військовослужбовців строкової служби), перераховуються із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,197.

Важливо!

На коефіцієнт 1,197 збільшується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року, збільшений на коефіцієнти індексацій пенсій попередніх років: з 1 березня 2019 року – на 1,17, з 1 травня 2020 року – на 1,11, з 1 березня 2021 року – на 1,11 та з 1 березня 2022 року – на 1,14.

Тобто, при перерахунках пенсій з 1 березня 2023 року використовується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії у розмірі 7405,03 грн (3764,40 х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197, де 3764,40 грн – показник середньої заробітної плати за 2014 – 2016 роки, який враховувався для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року).

З урахуванням цього показника (7405,03 грн) визначається заробіток пенсіонера, з якого обчислюється розмір його пенсії, шляхом множення на індивідуальний коефіцієнт зарплати.

Довідково

Індивідуальний коефіцієнт зарплати – це розрахункова величина, яка визначається шляхом ділення суми коефіцієнтів заробітної плати особи за кожен місяць періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії (визначається шляхом співвідношення суми заробітної плати застрахованої особи та середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за один і той же місяць) на кількість таких коефіцієнтів.
Якщо внаслідок індексації розмір пенсії зростає, але підвищення не досягає 100 грн, то до пенсії встановлюється щомісячна доплата в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Детальніше про розміри підвищення пенсій дивіться за посиланням https://cutt.ly/g4EQ0VU

Звіт про результати перерахунку пенсій з 1 березня 2023 року – https://cutt.ly/14EIV7B

Переглянути результат перерахунку пенсії можливо в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України – http://portal.pfu.gov.ua/.

Для працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області проведено чергові онлайн-навчання.
Головний спеціаліст відділу захисту інформаційних систем Гліб Гальченко розповів про порядок запобігання зараження та заходи щодо збереження службових даних від шкідливого програмного забезпечення.
 Про моніторинг та систему контролю за виконавською дисципліною в Головному управлінні нагадала головний спеціаліст загального відділу управління адміністративного забезпечення Катерина Кротова.
 Учасники навчання отримали рекомендації щодо зменшення наслідків впливу шкідливого програмного забезпечення на персональних компʼютерах.
   
27 березня 2023 року фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провели виїзний прийом в селах Крива Лука, Озерне, Діброва Лиманської громади.
Місцеві жителі отримали практичну допомогу у вирішенні питань пенсійного забезпечення, призначення житлових субсидій та пільг, були поінформовані про способи отримання послуг та про можливість комунікації зі спеціалістами Головного управління за окремими номерами телефонів:
+38 091 910 13 50,
+38 095 348 10 05
Слідкуйте за нашими новинами, отримуйте корисну інформацію – підписуйтесь на Фейсбук-сторінку  https://www.facebook.com/dn.pfy та Телеграм-канал  https://t.me/PensFond_dn

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ, ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ

28.03.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.

Перелік за посиланням – https://bit.ly/3ZewBnm

print