[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

25.03.2023 в 14:06

24 березня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, завершено фінансування пенсійних виплат.

На пенсійні виплати спрямовано 4888,1 млн грн.

На субсидії та пільги за лютий 2023 року спрямовано 193,0 млн грн.

На страхові виплати спрямовано 217,2 млн грн (в тому числі 23,4 млн грн на оплату лікарняних). #ГоловнеуправлінняПенсійногофондуУкраїнивДонецькійобласті #фінансування #пенсії #субсидіїпільги #страховівиплати

Згідно із законами України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV громадяни України мають право на пенсійне забезпечення за наявності певних умов, передбачених цим законодавством.

Документи для призначення пенсії можна подати онлайн за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України – https://portal.pfu.gov.ua

Як подати документи на призначення пенсії онлайн – дивіться за посиланнями:
https://cutt.ly/j4ayK8P
https://cutt.ly/v4aa0aR

28 березня 2023 року з 10.00 до 11.00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” начальника Головного управління Наталії Сергіївни РАД.

Дивіться графік «прямої телефонної лінії» керівництва та керівників структурних підрозділів Головного управління за посиланням https://bit.ly/41msxUz

Починаючи з 01 січня, органом, який відповідає за прийняття заяв-розрахунків та фінансування лікарняних і декретних допомог, є Пенсійний фонд України.

В Україні працюючі жінки при виході у відпустку по вагітності та пологах отримують відповідну допомогу. Підставою для її призначення є листок непрацездатності, сформований на підставі медичного висновку.

Це передбачено Законом України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Детальніше за посиланням: http://surl.li/einzp

Допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, – у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Наразі, скоротився строк розгляду документів для призначення допомоги по вагітності та пологах, та становить 3 робочі дні з дня надходження листка непрацездатності.
Лікарняний, зазвичай, видається з 30 тижня вагітності. Проте жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-3 категорія), можуть піти в декретну відпустку раніше – з 27 тижня вагітності.

Оплачувана відпустка по вагітності та пологах надається тривалістю:
126 календарних днів (70 днів до пологів та 56 після), а в разі ускладнень під час пологів або народження двох чи більше дітей – додатково надається 14 календарних днів відпустки;
180 календарних днів (90 до пологів та 90 після) для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Варто зазначити, що обчислюються саме календарні дні.
Допомога по вагітності та пологах надається у розмірі, який компенсує 100% середньої заробітної плати.

Розмір допомоги за один день декретної відпустки обчислюється шляхом ділення заробітку за останні 12 місяців, що передують місяцю настання страхового випадку, на кількість календарних днів перебування в трудових відносинах.

Розмір виплат жінок-підприємниць залежить від величини єдиного соціального внеску, який вони сплачували протягом останнього року.

У розрахунковому періоді (12 місяців) не враховуються календарні дні, які не відпрацьовані з поважних причин:
Прийняття рішень про оплату лікарняних (протоколи) – відтепер компетенція роботодавців або уповноважених ними осіб. Комісії соцстрахування або уповноважені із соціального страхування не залучатимуться.

Відведено 5 днів на повідомлення працівника про відмову в оплаті лікарняних.

Зверніть увагу, дата фінансування декретної допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів

Начальник управління внутрішнього аудиту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Євген Павляк та начальник управління пенсійного забезпечення Олена Овчиннікова провели онлайн-навчання для працівників Головного управління.
На навчанні розглянуто вимоги антикорупційного законодавства, зокрема, Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей проведення кампанії декларування, термінів подання державними службовцями щорічної декларації про доходи, а також щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів тощо.
Олена Анатоліївна повідомила про результати індексації пенсійних виплат з 01 березня 2023 року, розʼяснила за яких умов та які категорії пенсіонерів мають право на підвищення відповідно до Закону України «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування».
print