[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

10.03.2023 в 12:24

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ, ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ

10.03.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.

Перелік за посиланням – http://surl.li/fiqjb

09 березня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсійних та страхових виплат, субсидій та пільг.

На пенсійні виплати спрямовано 1781,5 млн грн.

Пенсії через банківські установи профінансовано по 10 березня, через відділення поштового зв’язку профінансовано по 18 березня.

Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.

З 1 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.

Лікарняні-2023: що змінилось? – https://cutt.ly/y8wzWpv

Відкриття електронного листка непрацездатності (е-лікарняного) здійснюється автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (наказ МОЗ України від 17.06.2021 №1234 «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності»).

Дізнатися про різницю між медичним висновком і е-лікарняним – https://cutt.ly/R8wpCQg

Сформований е-лікарняний надходить в кабінет страхувальника, з яким застрахована особа перебуває у трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

Е-лікарняний може мати декілька статусів:

«Закритий»: електронний лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі листків непрацездатності. По електронних лікарняних з таким статусом ще не можна нараховувати кошти.

Статус «закритий» змінюється на «Готово до сплати» через сім днів після дати:
закриття (закінчення строку дії медичного висновку) — для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
відкриття (початок строку дії медичного висновку) — для лікарняних по вагітності та пологах.

Необхідно знати: навіть якщо статус зміниться раніше, варто зачекати, адже протягом семиденного періоду до лікарняного можуть вноситися зміни.

«Готово до сплати»: страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. По електронних лікарняних з таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до Фонду.

Інструкція користувача щодо формування та подання заяв-розрахунків до ПФУ – за посиланням https://cutt.ly/b8waQXt

«Помилково сформований»: медичний висновок, на підставі якого його було сформовано, створено з помилками. У такому разі лікар протягом 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. А попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований».
Виплати по таким електронним лікарняним не проводяться.

«Недійсний»: е-лікарняний створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.

«Оплачений»: цього статусу листок непрацездатності набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.

Стежте за актуальною інформацією з питань державного соціального страхування на Фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/dn.pfy та Телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

Перевірте результат перерахунку пенсій на вебпорталі Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua

Актуальні новини та розʼяснення з пенсійного забезпечення, субсидій і пільг також на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn

print