Рекомендації сільгоспвиробникам по підготовці насіння озимих зернових культур до сівби під урожай 2021 року
Виробництво зерна на Україні – пріоритетний напрямок сільськогосподарського виробництва.
Важливою умовою оптимізації виробництва зерна в Донецькій області є налагоджена робота насіннєвих господарств, підвищення ефективності їх роботи. Спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертають увагу суб’єктів господарювання, які планують посів озимих культур під урожай 2021 року, що для забезпечення своєчасних дружних сходів озимих культур необхідно використовувати кондиційне насіння лише з насінницьких посівів з високими посівними якостями, що відповідає вимогам ДСТУ 2240-93. Відбирають очищене (вміст основної культури в добазовому та базовому насінні пшениці м’якої (озимої) , ячменя звичайного (озимого) становить 99,0%, сертифікованому – 98%), відкаліброване якісне насіння з високою схожістю (не менше 92% у сортів пшениці м’якої (озимої), ячменя звичайного (озимого), вологістю (не більше 14-15,5%), з високою енергією проростання та силою росту. Не допускається до сівби насіння в якому виявлено карантинні шкідники та хвороби, живі шкідники та їх личинки, з полів уражених та засмічених за даними польової апробації стебловою та карликовою сажкою, у якому виявлено насіння отруйних бур’янів, гали пшеничної нематоди.
Урожайність сільськогосподарських культур залежить не тільки від посівних якостей насіння. Велике значення в забезпеченні високих, сталих врожаїв мають сортові якості насіння. Вдалий вибір сорту сприяє підвищенню врожайності, здешевлює одержання продукції, поліпшує її якість. Заслуговує на увагу процес сортооновлення (заміна насіння сортів, що висівають в господарстві, на насіння цих же сортів, але вищих репродукцій) в господарствах, що також сприяє підвищенню врожайності. Це треба враховувати при сівбі озимих зернових під урожай 2021 року.
Нагадуємо та застерігаємо споживачів: купуйте насіння, яке супроводжується сертифікатами, атестатами та свідоцтвами. Це гарантує одержання високих, стабільних урожаїв. У разі виникнення питань, за консультативною допомогою звертайтеся до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області