Міжнародний День без автомобілів.

22.09.2021 в 13:31

Щороку 22 вересня в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний День без автомобілів.

Традиція проводити День без авто народилася в 1998 році у Франції, коли низка міст припинила автомобільний рух. У наступні роки цю ідею підхопили інші європейські країни, а потім і деякі неєвропейські – наприклад, Канада, США. Вже в 2001 році до цієї традиції офіційно приєдналося більше тисячі міст в 35 країнах світу.

Цей день святкується за рішенням органів місцевої влади і проходить у вигляді акцій, кампаній під різними назвами. Як правило, в цей день власникам авто та мотоциклів пропонується відмовитись від пересування транспортними засобами та віддати перевагу пересуванню пішки, на велосипеді або скористатись послугами громадського транспорту.

Мета акції – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації відпрацьованих газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвитку альтернативних видів пересування.

День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак такі акції проводять за ініціативи громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України.
Пропонуємо всім бажаючим громадянам, а також громадським організаціям долучитися до відзначення Дня без автомобілів.
Кожен, хто усвідомлює, якою глобальною проблемою стає зростання кількості транспорту та збільшення шкідливих викидів в атмосферне повітря, може свідомо відмовитись від використання авто хоча б на один день.

Варто лише повірити, що це може стати особистим внеском у власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, а взагалі і в здоров’я нашої рідної планети.