[bvi]
  • Українська
  • Русский
  • English

Інформаційний матеріал щодо прав та функцій державних органів виконавчої влади, функціональні повноваження яких впливають на збільшення надходження до місцевого бюджету

28.08.2021 в 9:10

Права та функції державних органів виконавчої влади, функціональні повноваження яких впливають на збільшення надходження до місцевого бюджету та активізації роботи місцевих комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

 

Органи, що здійснюють повноваженняФункціональні повноваженняНорма, що регулює означені повноваження
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій областіПогашення заборгованості.

1.     Інформаційне забезпечення роботи Комісії з питань погашення заборгованості (перелік боржників які мають заборгованість з відшкодування пільгових пенсій, сум боргу та інша інформація).

2.     Надання пропозицій в межах компетенції щодо стягнення заборгованості та вжиття конкретних заходів з наданням інформації щодо джерел доходів окремої категорії боржників, зокрема фізичних осіб – підприємців.

 

Легалізація праці.

1.     Інформаційне забезпечення роботи Комісії з питань легалізації трудових відносин, заробітної плати (доходів) на підставі моніторингу реєстру застрахованих осіб за наступними визначеними критеріями:

1) застраховані особи, які мають одне місце роботи і заробітна плата, яких на рівні або менше мінімальної;

2) застраховані особи, які за основним місцем роботи отримують заробітну плату менше мінімальної та за яких не сплачено ЄСВ в розмірі не менше мінімального страхового внеску;

3) страхувальники, які у звітному місяці за даними поданих звітів не сплачено ЄСВ в розмірі не менше мінімального страхового внеску;

4) страхувальники, по яких є розбіжності:

– за даними  повідомлення про прийняття на роботу найманих працівників, з даними про початок трудових відносин, відображеними у звітності по єдиному внеску;

– у звітності по єдиному внеску відображені дані про початок трудової діяльності працівника та відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;

5) страхувальники, які надали повідомлення про прийняття на роботу найманого працівника та у звітності по єдиному внеску відсутні дані про нарахування заробітної плати за місяць, в якому розпочато трудові відносини;

6) страхувальники, по яких у застрахованих осіб відсутні нарахування заробітної плати у звітному періоді (відпустка без збереження заробітної плати  без дотримання вимог Кодексу Законів про працю України та Закону України «Про відпустки»).

2.     Інформування з інших питань щодо трудових відносин, що містять ознаки порушення трудового законодавства (за даними реєстру застрахованих осіб).

Розпорядження голови Донецької ОДА від 27.01.2021 № 67/5-21

«Про План заходів щодо наповнення місцевих бюджетів Донецької області у 2021 році, ефективного та раціонального використання коштів місцевих бюджетів усіх рівнів»

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

 

Головне управління Державної податкової служби України у Донецькій областіПогашення заборгованості.

1.     На підставі бази обліку платників та прийнятої звітності з податків та ЄСВ надає інформацію по боржниках, зокрема ЄСВ, для їх розгляду на Комісії.

2.     Надання інформації про боржників, їх фінансового стану та розрахунків з податків та ЄСВ.

3.     Вжиття заходів щодо скорочення податкового боргу перед місцевими бюджетами та заборгованості з єдиного внеску.

4.     Надання пропозицій щодо стягнення заборгованості та вжиття конкретних заходів примусового стягнення з наданням інформації щодо джерел доходів.

 

Легалізація праці.

1.     Надання інформації щодо прийому та  звільнення працівників з роботи, наявності ліцензій, кількості касових апаратів (РРО), контрагентів боржників тощо.

2.     Проведення документальних (планових або позапланових) та фактичних перевірок на підприємствах та фізичних осіб – підприємців про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру.

3.     Притягнення до адміністративної відповідальності платників податків – фізичних осіб та посадових осіб платників податків – юридичних осіб за порушення податкового законодавства.

4.     Направлення матеріалів до правоохоронних органів у разі виявлення фактів порушення порядку нарахування, обчислення і сплати податків та єдиного внеску.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»        (ст. 13);

Податковий кодекс України (ст.75-86)

Кодекс України про адміністративні правопорушення        (ст. 165);

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»        (ст. 25 );

Податковий кодекс України (ст. 20)

Податковий кодекс України (ст. 20)

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ст. 13)

 

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків)

(Виконавча служба та сектор з питань банкрутства)

1.     Інформаційне забезпечення роботи Комісії з питань погашення заборгованості щодо боржників, по яких наявні виконавчі провадження.

2.     Надання пропозиції щодо погашення заборгованості в межах компетенції.

3.     Інформування щодо боржників, які знаходяться в процедурах банкрутства (державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків).

Закон України «Про державну виконавчу службу»

Закон України «Про виконавче провадження»

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці (Держпраця)1.     Реалізація повноважень щодо ліквідації незадекларованої праці та заборгованості з заробітної плати.

2.     Здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері, що належить до компетенції органів Держпраці (зокрема профілактика порушень та  попередження випадків незадекларованої праці).

3.     Забезпечення правової та інформаційної обізнаності суб’єктів господарювання підприємницької діяльності про наслідки порушення трудового законодавства.

4.     Застосування та накладання штрафів до роботодавців за порушення вимог трудового законодавства.

5.     Здійснення аналізу вжитих конкретних заходів щодо детінізації трудових відносин.

 

Кодекс законів про працю України (ст. 259);

Положення про Державну службу України з питань праці;

Постанова КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Кодекс законів про працю України (ст. 265);

Кодекс України про адміністративні правопорушення (ст.41)

Постанова КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Управління соціального захисту населення1.     Інформаційне забезпечення роботи засідань Комісій (робочих груп) щодо стану заборгованості з заробітній плати.

2.     Складання балансу трудових ресурсів.

3.     Надання пропозицій щодо трудових ресурсів та вжиття заходів в межах компетенції.

Закон України «Про місцеві державні адміністрації» (ст. 13)

Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Донецький обласний центр зайнятості1.     Інформаційне забезпечення роботи засідань Комісій (робочих груп) в межах компетенції.

2.     Надання пропозицій щодо трудових ресурсів в межах компетенції.

 

Закон України «Про зайнятість населення» (ст. 15, 27)

Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області1.     Інформаційне забезпечення роботи засідань Комісій (робочих груп) в межах компетенції.

2.     Надання пропозицій щодо реалізації трудового законодавства та законодавства з соціального страхування працівників.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ст. 30)
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

(Держпродспоживслужба)

1.     Інформаційне забезпечення роботи засідань Комісій (робочих груп) в межах компетенції.

2.     Надання пропозицій в межах компетенції.

 

З акон України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності»
Головне управління Національної поліції Донецької області1.     Здійснення заходів, спрямованих на зайнятість населення та отримання доходів з порушенням діючого законодавства (зокрема, у сфері автоперевезень, господарської діяльності що підлягає ліцензуванню тощо).

2.     Притягнення до кримінальної відповідальності за грубе порушення угоди про працю, безпідставну невиплату заробітної плати, ухилення від сплати податків або ЄСВ.

3.     Інформаційне забезпечення роботи засідань Комісій (робочих груп)  та надання пропозицій в межах компетенції.

Розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»;

Кримінальний Кодекс України (ст.172, 175, 212, 212-1)

Профспілки      

 

1.     Інформаційне забезпечення роботи засідань Комісій (робочих груп) в межах компетенції.

2.     Здійснення громадського контролю за додержанням на підприємствах в установах та організаціях законодавства про працю, в тому числі за виконанням договірних гарантій з оплати праці та своєчасністю і в повному обсязі виплати заробітної плати згідно з повноваженнями, передбаченими законодавством.

3.     Надання пропозицій в межах компетенції.

 

Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»

Розпорядження Донецької обласної державної адміністрації від 24.07.2020 № 06/17/1303/0/2-20 щодо Територіальної угоди між Донецькою обласною державною  адміністрацією, Спільним представницьким органом репрезентативних професійних спілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області від 2019-2021 роки

Інші структури які володіють інформацією про платника:

1)    підрозділи відповідальні за реалізацію повноважень Держгеокадастру;

2)    відділи відповідальні за житлово-комунальне господарство;

3)    підрозділи відповідальні за функціонування галузей агропромислового комплексу;

4)    підрозділи відповідальні за екологію та природні ресурси (екологічна інспекція);

5)    структурні підрозділи відповідальні за розвиток сільського господарства;

6)    підрозділи відповідальні за розвиток базових галузей промисловості;

7)    структурні підрозділи відповідальні за енергопостачання, водопостачання,  газопостачання.

Надання інформації для роботи Комісії в межах компетенції: про наявність виробничих потужностей, обсягів виробництва, використання природних ресурсів (води, землі, корисних копалин), споживання електроенергії та води, наявність автотранспорту, тракторів та інших механізмів, наявність дозволів на розміщення об’єктів торгівлі, виробництва тощо.
print