Історія бібліотеки

Комунальний заклад

«Покровська районна централізована бібліотечна система»

 1. Історія бібліотеки

Вперше двері Красноармійської (нині Покровської) районної бібліотеки були відкриті у жовтні 1946 року. Ініціаторами відкриття бібліотеки були Підлесна Любов Іванівна,Біленька Марія Іванівна, Циба Поліна Антонівна. Від самого початку бібліотека розміщувалась у підвальному приміщенні з фондом 4000 екземплярів книг, які розміщувались на саморобних полицях. На початку 1947 року, з приходом нової завідуючої бібліотеки Лях Надії Григорівни, почалося будівництво нового приміщення бібліотеки, де вона зараз розташована. Справжній розмах бібліотека набула у 1948 році, в цей рік бібліотека вже нараховувала більше ніж 20000 екземплярів книг.

На підставі наказу № 12а по Красноармійському районному відділу культури від 19 лютого 1976 року «Про переведення на централізацію державних масових бібліотек району» була заснована Красноармійська районна централізована бібліотечна система.яка об’єднала в себе 28 сільських бібліотек-філій та бібліотеку для дітей.  Загальна кількість працівників на той період склала 56 чоловік, книжковий фонд нараховував більше ніж500000 екземплярів. На протязі 1976-2000 років загальна кількість бібліотек-філій змінювалась від 28 до 33 бібліотек-філій. На перше січня 2017 року структура бібліотек системи змінилась. Красноармійська районна централізована бібліотечна система була перейменована в Комунальний заклад «Покровська районна централізована бібліотечна система» яка об’єднала в собі центральну районну бібліотеку та 26 бібліотек філій,де працює 38 бібліотечних працівників,бібліотечний фонд ЦБС нараховує більше ніж 65000 примірників.

2. Бібліотечна система сьогодні.

Історія бібліотеки

2.1 Структура бібліотечної системи.

Книжковий фонд бібліотечної системи складає 206 842 примірників. Періодичних видань 4507 назв. Щорічно користуються бібліотечними послугами понад 13000 користувачів.

2.2 Структура Центральної районної бібліотеки: відділ обслуговування (дитячий та дорослий абонемент,юнацька кафедра).

Центральна районна бібліотека – інформаційний центр району.

 • Забезпечує якісне ведення каталогів та картотек.
 • Формує інформаційну культуру та грамотність користувачів;
 • Розширює діапазон довідково-бібліографічних послуг;
 • Здійснює інформування про документально-інформаційний ресурс бібліотеки.

До послуг користувачів

 • Книги, періодичні видання, папки-досьє;
 • Фонд краєзнавчої літератури;
 • Карткові каталоги та картотеки:

Алфавітний каталог,систематичний каталог,картотека періодичних видань.

Основні послуги:

 • одержання інформації про наявність в бібліотеці конкретного документа, про склад бібліотечного фонду через систему каталогів і картотек,інші види інформації;
 • консультативна допомога в пошуку та виборі джерел інформації;
 • організація в бібліотеці виставок,відкритих поличок літератури;
 • одержання в тимчасове користування документів із фонду бібліотеки в порядку, передбаченому правилами користування бібліотекою;
 • проведення масових заходів та відзначення знаменних і пам’ятних дат.

Додаткові послуги:

 • Консультації з підготовки бібліографічних списків;
 • Підбір літератури за темою індивідуального замовника;
 • Інтернет-місце;
 • Ксерокопіювання;
 • Сканування зображень,текстів;
 • Друкування текстів на принтері.

Назва бібліотеки – філії

ПІБ керівника бібліотеки – філії

1.Гродівська селищна бібліотека-філія Бібліотекар Мирошниченко Наталія Миколаївна
2.Новоекономічна селищна бібліотека-філія

Завідувач Коломоєць Галина Анатоліївна

Бібліотекар Трубіна Ольга Олександрівна

3.Удачненська селищна бібліотека-філіяБібліотекар Моісеєва Валерія Миколаївна
4.Гришинська сільська бібліотека-філіяЗавідувач Бондаренко Катерина Миколаївна
5.Котлинська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Бессонова Юлія Анатоліївна
6.Іванівська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Сердюк Алла Василівна
7.Сонцівська сільська бібліотека-філія

Завідувач Ковтун Тетяна Анатоліївна

Бібліотекар Ващенко Любов Володимирівна

8.Красноярська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Туктаєва Тетяна Іванівна
9.Лисівська сільська бібліотека-філіяЗавідувач Мартиненко Людмила Іванівна
10.Миколаївська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Лесіва Людмила Миколаївна
11.Миролюбівська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Петровська Ольга Йосипівна
12Михайлівська сільська бібліотека-філіяЗавідувач Бойко Тетяна Анатоліївна
13Новомиколаївська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Шарабуріна Наталія Миколаївна
14Новожеланівська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Сердюк Тетяна Вікторівна
15Новоєлізаветівська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Козлова Кристина Олегівна
16Новоолександрівська сільська бібліотека-філія Бібліотекар Силкіна Марина Віталіївна
17Новотроїцька сільська бібліотека-філіяБібліотекар Марушкіна Валентина Леонідівна
18Першотравнева сільська бібліотека-філіяБібліотекар Ерьоменко Тетяна Володимирівна
19Горіхівська сільська бібліотека-філіяЗавідувач Стукало Любов Григорівна
20Звіровська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Помазан Наталія Олександрівна
21Петрівська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Андаракі Клавдія Вікторівна
22Сергіївська сільська бібліотека-філія

Завідувач Глушенко Любов Іванівна

Бібліотекар Сук Людмила Олексіївна

23Срібненська сільська бібліотека-філіяЗавідувач Площанська Ірина Миколаївна
24Малинівська сільська бібліотека-філіяЗавідувач Москаленко Світлана Анатоліївна
25Успенівська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Бондаренко Лариса Іванівна
26Ясеновська сільська бібліотека-філіяБібліотекар Фінченко Віта Леонідівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Як знайти Центральну районну бібліотеку.

Чекаємо вас за адресою: м.Покровськ вул.. Центральна,121, телефон 2-04-94

Працюємо з 8:00 до 16:00 вихідні субота,неділя.

Санітарний день: остання п’ятниця місяця.

Наша електронна адреса:pokrovsk-rcbs@ukr.net

 1. Радимо прочитати

Читачі, книга, читання – проблемне питання, яке залишилось у ХХІ столітті. Змінилися лише уподобання, літературні смаки, улюблені книги. Аналіз читання і безпосереднє спілкування з читачами бібліотек підтверджує, що сьогодні нашим читачам вкрай набридли безкінечні серіали і «попсове» чтиво. Переважаючим критерієм вибору художньої книги стає якість її змістовного наповнення. Саме про такі видання і піде розмова у огляді новинок сучасної української літератури, які надійшли у бібліотеки Покровського району.

Олесь Ульяненко – найрадикальніший і найжорсткіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів. У його романі «Син тіні» розповідається про тіньовий бік бізнесу.

Павло Коробчук – один з найцікавіших письменників молодого покоління. «Священна книга гоповідань» – історія життя трьох братів, які потрапляють у парадоксальні кримінальні та вуличні перипетії. Ця книжка – своєрідний реквієм за гопниками. Книжка про віднаходження релігійності, про фікцію «своєї землі», про кризу середнього віку, про примирення зі старістю, зрештою – про любов.

Таня Малярчук вибрала незвичайну форму розповіді про славетно забутого українського історика ВячеславаЛипинського. Героїня роману «Забуття» досліджує старі газети, щоб віднайти власну ідентичність і доторкнутися до минулого, яке вирізали з її історії, як з кіноплівки.

Два романи Макса Кідрука відрізняються стилем та формою. Психологічним у прямому сенсі можна назвати роман «Зазирни у мої сни». Батько заради порятунку свого сина дозволяє вченим зазирнути в його мозок. Та чи допоможе це здолати силу, яка заволоділа думками сина? Силу, яка поза життям і смертю, поза добром і злом? І чи не занадто високою буде ціна? Герой роману «Любов і піраньї» покинув всі непорозуміння з коханою та вирушив у подорож Бразилією. Найбільшою пригодою у його житті став не тільки покусаний піраньєю палець, а й нові мандри й нове кохання.

Повість Юрія Винничука«Діви ночі» – один з найвідоміших бестселерів української літератури. Він був надрукований ще у 1992 році, декілька разів перевидавався, але знову швидко зникав з полиць. Герой повертається з армії і з головою поринає у шалений вир життя. Якого? Назви розділів говорять самі за себе: «Одеські гастролери», «Історія одного гріха», « Я – сутенер», «Школа кохання пані Аліни» і т.д.

Новий роман Любка Дереша«Спустошення» про спробу змінити історію. Троє чоловіків , три сценарія. Кожен з учасників союзу має приховані мотиви. Спустошення – це межа, з-за якої не повертаються.

Романи ЛюкоДашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного. У романі «Покров» киянка Маряна Озерова опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей. Перед нею непростий вибір – незліченні скарби, що їх має успадкувати від свого предка, чи кохання і воля.

Земля Загублених в однойменному оповіданні Катерини Калитко – це паралельна реальність, яка виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені з «нормального» світу, мали куди піти. Усі неймовірно різні люди цього малого світу – так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Кожна історія – як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.

Історичний роман Миколи Хомича «ТерNторія брехні» розкриває маловідомі сторінки давньої української історії. Прочитавши стародавні графіті на стінах київського собору Святої Софії і розгадавши їхню таємницю, герої роману вирушають у подорож до Скандинавії – батьківщини нареченої Ярослава Мудрого Інгігерди. Минуле нікуди не зникло. Носіями яких генів є ми, нащадки Київської Русі?

Характерне для українця душевне сприйняття буття дозволяє цім авторам знайти стежину до свого читача. Вони знаються на психології української нації і намагаються подолати комплекси, аномалії суспільства, яке пародіює власні стереотипи. Тож, улюблений читач, відірвися від компу та уперед, в бібліотеку, за цікавою книгою.

 1. Фотохрониіка (фото додаються окремим файлом)