[bvi]
  • Українська
  • English

Зміни у порядку надання житлових субсидій

13.01.2021 в 9:34

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

У зв’язку з тривалістю осінньо-зимового періоду 2020/2021 року під час процесу трансформації та укрупнення районів в умовах встановлення Урядом карантину та запровадження  протиепідемічних заходів залишається актуальним питання щодо прийняття від громадян документів, необхідних для призначення та надання населенню житлових субсидій. Згідно прийнятої Кабінетом Міністрів України постанови від 28.10.2020р. № 1035 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 1 січня 2021 року  заяви для призначення житлових субсидій з необхідними документами  приймаються від громадян органами соціального захисту населення районних державних адміністрацій лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики) підписані з використанням електронного підпису.

Заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської,  селищної, міської  ради відповідної територіальної громади, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному підрозділу з питань соціального захисту населення.

З 1 березня 2021 року заяви з необхідними документами приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи. Інформація про призначені житлові субсидії вноситься стуктурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

У грудні 2020 року Урядом прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020р. № 1282 та від 23.12.2020р. № 1324, якими внесено зміни до Положення  про порядок  призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами). Відповідно до зазначених змін з 1 листопада 2020 року:

  • житлова субсидія може призначатися:

на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (на сьогодні житлова субсидія їм може призначатися лише за рішенням комісії);

за рішенням комісії домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

  • житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житолового

приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних  будинків (крім житлових приміщень  дитячих  будинків сімейного типу, прийомних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше  дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

У разі звернення до органів соціального захисту населення зазначених категорій громадян протягом листопада 2020 – грудня 2020 року житлова субсидія може бути призначена з урахуванням прийнятих змін.

Крім того,  скасовано застосування граничного місячного соціального нормативу в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату комунальних послуг для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Також передбачена можливість призначення на загальних підставах житлових субсидій, державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, особам, яким надається  допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України  гострої респіраторної хвороби COVID-19, без вимоги обов’язковості сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншого від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, при призначенні цих видів державної допомоги.

При цьому, при обчисленні розміру житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям враховувати до середньомісячного доходу зазначених осіб, а також осіб, які отримують щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, фактично отримані такими особами доходи.

Крім того, відтепер до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються  державні допомоги, розмір призначеної їм житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, враховуватися не буде.

За детальною консультацією можна звернутися за телефоном “гарячої лінії”:  0950479820.

print