[bvi]
  • Українська
  • English

Щомісячні страхові виплати потерпілих на виробництві Донецької області зросли на понад 1300 гривень

07.10.2022 в 12:34

Середній розмір щомісячної страхової виплати на одного потерпілого від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області склав за підсумками серпня 2022 року 6 252,94 гривні – на 1332,36 гривні, або 27,1%, більше порівняно з тим же періодом 2021 року.

Такі страхові виплати управління щомісяця фінансує для українців, які отримали стійку втрату працездатності, інвалідність внаслідок професійної діяльності на підприємствах Донецької області, а також для родин потерпілих у разі їх смерті.

Розмір виплат зріс, зокрема, внаслідок проведеного фахівцями Фонду перерахунку – попри чисельні технічні складнощі в умовах воєнного стану, активні бойові дії на території області у березні цього року працівники Фонду в Донецькій області здійснили перерахунок розміру щомісячних страхових виплат для всіх потерпілих вчасно.

Нагадаємо, у вересні управлінням уже направлено кошти для здійснення щомісячних виплат у повному обсязі для всіх потерпілих. Водночас, на жаль, у період війни строки безпосереднього перерахування можуть подовжуватися. Загалом на проведення щомісячних виплат у минулому місяці відділеннями управління було направлено понад 223 мільйони гривень.

Допомога по вагітності та пологах від ФССУ зросла до майже 50 000 гривень

 

Близько 80 тисяч українок звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами по вагітності та пологах з початку року. ФССУ продовжує фінансувати декретні допомоги попри умови воєнного стану, неможливість окремих роботодавців опрацювати е-лікарняні своїх працівниць і навіть у разі виїзду застрахованої особи за кордон.
Також продовжує зростати сума виплат від Фонду – середній розмір декретної допомоги від ФССУ склав вже 49,5 тисячі гривень за підсумками серпня, це на 4,6 тисячі більше, ніж за той же місяць минулого року.
Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який створюється з 30 тижня вагітності.
Її розмір обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.
Допомога по вагітності та пологах від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки.
Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.
Дата фінансування допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку за лікарняним працівниці. Слідкувати за станом фінансування декретних виплат застраховані особи можуть на телеграм-каналі ФССУ:https://t.me/socialfund

 

 

 

print