[bvi]
  • Українська
  • English

Щодо сбереження ранньоквітучих об`єктів рослинного світу

26.02.2021 в 15:29

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводять до того, що збут цих рослин виходить далеко за межи ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозять у великі міста України для подальшого продажу. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяції їх окремих видів.

Незаконний збір і реалізацію рідкісних, занесених до Червоної  книги України ранньоквітучих рослин, заборонені Законом України «Про Червону книгу України» та статтями 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 Довідково:

Стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу –

тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, –

тягнуть за собою накладення штрафу від ста (1700 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Стаття 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

print