[bvi]
  • Українська
  • English

Публічний звіт голови Покровської райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації про роботу у 2024 році

31.01.2025 в 10:51

Покровська райдержадміністрація в межах повноважень, передбачених Законом України «Про місцеві державні адміністрації», здійснює виконавчу владу на території Покровського району, а також реалізує повноваження, делеговані їй Покровською районною радою.
На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» для здійснення керівництва у сфері забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку відповідно до Указу Президента України № 68/2022 від 24 лютого 2022 року «Про утворення військових адміністрацій» Покровська районна державна адміністрація Донецької області набула статусу районної військової адміністрації.
Діяльність Покровської районної державної адміністрації Донецької області, районної військової адміністрації спрямована на забезпечення дії Конституції та законів України, здійснення заходів правового режиму, оборони, цивільного захисту, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, а також запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану на території Покровського району.
На виконання статті 10 та частин третьої, шостої статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» для недопущення припинення повноважень Покровської районної ради в умовах воєнного стану головою райдержадміністрації, начальником районної військової адміністрації прийнято розпорядження від 21 червня 2022 року № 74 «Про організацію виконання Покровською районною державною адміністрацією Донецької області, районною військовою адміністрацією повноважень Покровської районної ради Донецької області».
Головою райдержадміністрації, начальником районної військової адміністрації здійснюється загальне керівництво діяльності військових адміністрацій населених пунктів району.
Робота Покровської районної державної адміністрації спрямована на забезпечення збалансованого та стабільного соціально-економічного розвитку району на основі раціонального та ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, вирішення актуальних проблем життєдіяльності громад, поліпшення добробуту та соціального захисту населення.
Чисельність наявного населення на кінець 2024 року в районі становила 70209 мешканців в тому числі 21963 внутрішньо – переміщених осіб, що на 83% менше, ніж до початку повномасштабного військового вторгнення з боку російської федерації та на 69 % менше, ніж на початок 2024 року.

Бюджет
Звітний період характеризувався продовженням виконання поточних зобов’язань щодо економічного аналізу фінансової стійкості територіальних громад району в умовах воєнного стану.
Всі 14 бюджетів територіальних громад Покровського району на 2024 рік були затверджені своєчасно у відповідності до статті 77 Бюджетного кодексу України.
На стадії планування доходної частини на 2024 рік бюджети територіальних громад врахували песимістичний сценарій розвитку подій, внаслідок чого затверджений обсяг фінансового ресурсу на рік складав 2244,5 млн. грн. За рік напрацювань в нелегких умовах фактичні надходження досягли 2204,9 млн. грн. Серед 14 територіальних громад району виконання у 2024 році на рівні 100% та вище мають лише 5. Здебільшого це ті, що мають відстань від лінії активних бойових дій.
Від початку військової агресії, не зважаючи на руйнівні наслідки для бюджетоутворюючих підприємств громад, релокацію деяких з них у безпечні місця, негативні обставини для бізнесу, що впливали на ведення економічної діяльності, змін у законодавстві, які призвели до значного зменшення або уповільнення окремих видів надходжень, стан фінансової спроможності громад в цілому по району залишився на належному рівні. Загальне виконання громад району склало 98,2% до річних призначень, але у порівнянні із минулим роком, з усих цих причин бюджети недоотримали 1342,9 млн. грн.
Крім підтримки держави у вигляді надання місцевим бюджетам цільових трансфертів для забезпечення ними виконання повноважень в бюджетній, соціальній, гуманітарній, оборонній сферах, міські, селищні та сільські громади району втримали баланс власних податкових надходжень у відповідності до нагальних потреб суспільства.
Районний бюджет Покровського району на 2024 рік був затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації від 19.12.2023 року № 222 «Про районний бюджет на 2024 рік».
Доходна частина загального фонду бюджету з урахуванням змін затверджена в сумі 11227,5 тис. грн., в т.ч. неподаткові надходження, що закріплені за районним бюджетом 64,4 тис. грн., трансферти до районного бюджету – 11163,1 тис. грн., в т.ч. субвенція з державного бюджету на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень – 1449,4 тис. грн., дотації з місцевих бюджетів до районного бюджету – 8713,7 тис. грн., субвенції – 1000,0 тис. грн.
Відповідно до річного розпису доходів загального фонду районного бюджету за рік отримано закріплених бюджетним законодавством неподаткових надходжень в сумі 98,0 тис. грн. та міжбюджетних трансфертів в сумі 11163,1 тис. грн. Завдяки впровадженню заходів з ефективного наповнення бюджету, річний план виконано на 152,1 %, в тому числі отримані: плата за інші адміністративні послуги – 0,6 тис. грн.; надходження від орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності – 97,4 тис. грн.
За даними звіту Управління Державної казначейської служби України у м.Покровськ Донецької області за звітний період здійснювався ґрунтовний аналіз виконання дохідної частини, наслідок чого встановлено, що за наслідками роботи з орендарями з питань наявної можливості сплачувати податки в умовах воєнного стану, було залучено 97,4 тис. грн. за користування майном, що знаходиться в комунальній власності районної ради.
Виконання по спеціальному фонду районного бюджету за рахунок власних надходжень склало 156,6 тис. грн., в т.ч. надходження від реалізації металобрухту з майна, що перебувало у комунальній власності районної ради – 12,8 тис. грн.; надходження за рахунок отримання гуманітарної (благодійної) допомоги від Громадської організації «Спільно ХАБ» для поліпшення надання соціальних послуг управлінням соціального захисту населення – 143,8 тис. грн.
Видатки районного бюджету здійснювалися з урахуванням черговості платежів, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 року № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». Розпорядженням голови Покровської райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації від 01.02.2024 року № 16 був затверджений та неухильно виконувався План заходів щодо наповнення бюджету Покровського району у 2024 році, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів.
Видаткова частина бюджету за 2024 рік з урахуванням міжбюджетних трансфертів виконана в сумі 13026,9 тис. грн., в тому числі по загальному фонду 12883,1 тис. грн., по спеціальному – 143,8 тис. грн., що складає відповідно 88,7% та 100,0%.
Незважаючи на напружений стан виконання районного бюджету, в складних умовах, було забезпечено своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам, що фактично здійснювали свою діяльність,
здійснювалось фінансування запланованих заходів Програми економічного і соціального розвитку Покровського району на 2024 рік.

Економіка району
На території району незважаючи на наслідки російської агресії протягом року проводили свою діяльність підприємства, які спеціалізуються на виробництві, збагаченні кам’яного вугілля, сільськогосподарської та харчової продукції, що забезпечують надходження до бюджетів територіальних громад, працевлаштованість населення та утримання об’єктів соціальної сфери.
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, оголошенням загальної евакуації мешканців Донецької області до більш безпечних регіонів України, відбулось тимчасове призупинення виробничої діяльності або релокації до більш безпечних територій багатьох підприємств району.
Для дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін в територіальних громадах району проводився постійний моніторинг цін на товари першої необхідності та деяких інших товарів під час дії правового режиму воєнного стану.
З метою своєчасного виявлення негативних тенденцій та забезпечення оперативного прийняття управлінських рішень з питань погашення підприємствами, установами і організаціями району заборгованості із заробітної плати, забезпечення неухильного виконання постанов Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 року № 1037 «Деякі питання здійснення спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами і організаціями заборгованості із заробітної плати» проводилась відповідна робота:
– моніторинг погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях, які належать до сфери управління або розміщаються на території району;
– робота тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в Покровському районі.
Проводилась аналітична оцінка щодо реальних збитків, упущеної вигоди, завданих підприємствам, установам, організаціям, іншим суб’єктам господарювання спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст що перебувають в управлінні обласного ради/комунальної власності територіальних громад/приватної власності, внаслідок втрат, руйнування або пошкодження їх майна у зв’язку зі збройною агресією російської федерації для подальшого інформування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Постійно проводилась підготовка інформації про зафіксовані факти руйнування або пошкодження об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, житлового фонду та інших об’єктів інфраструктури, ступеню такого руйнування або пошкодження внаслідок військового вторгнення з боку російської федерації, з метою забезпечення надання Службі безпеки України для використання вказаних даних у кримінальному провадженні, інформації із використанням даних Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (далі – РПЗМ) в рамках проведення етапів Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA 4) у партнерстві зі Світовим банком. Було зібрано, сформовано та надано актуальну інформацію про пошкоджені, зруйновані, відновлені об’єкти та об’єкти щодо яких відсутня інформація про пошкодження/знищення у зв’язку з їх розташуванням на тимчасово окупованих територіях.
З метою оновлення інформації онлайн-сервісу – Маркетплейс фінансових можливостей за напрямком регіональних програм фінансування для малого та середнього підприємництва на веб-сайті Дія.Бізнес, надано інформацію територіальних громад Покровського району про існуючі програми фінансування підтримки малого та середнього підприємництва.
Прийнято участь у роботі регіональної онлайн-платформі «Діалог влади та бізнесу» для комунікації бізнесу з представниками місцевої влади.

Агропромисловий комплекс
В аграрному секторі району господарська діяльність здійснювалась на території 13 територіальних громад: Білозерська, Гродівська, Добропільська, Криворізька, Мирноградська, Мар`їнська, Новогродівська, Очеретинська, Покровська, Селидівська, Удачненська, Курахівська, Шахівська.
Загальна площа сільськогосподарських угідь територіальних громад Покровського району складає 328223 га., в тому числі рілля – 280730,7 га, що становить 85,5 % від загальної площі сільськогосподарських угідь.
Основним напрямом виробничої діяльності сільгосппідприємств району є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
Жнива 2024 року пройшли на території 12 громад району. Сільгосппідприємства та фермерські господарства Очеретинської селищної територіальної громади, через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України, припинили свою діяльність у 2024 році. Керівництво та працівники виїхали за межі громади, будівлі та споруди, сільськогосподарська техніка зазнали значних пошкоджень та руйнувань.
Аграріями району скошено та обмолочено озимих культур на площі 33278,8 га. Валовий збір склав 73283,8 тонн, в тому числі: озима пшениця 71360,4 т. з урожайністю 22,0 ц/га (2022р. – 29,7 ц/га, 2023р. – 36,9 ц/га), озимий ячмінь – 1923,4 т. з урожайністю 22,1 ц/га (2022р. – 28,6 ц/га, 2023р. – 37,9 ц/га).
Збирання ранніх ярих зернових культур пройшло на площі 3435,2 га. Валовий збір склав 5067,3 тонн, в тому числі: яра пшениця – 106,7 т. з урожайністю 19,0 ц/га (2022р. – 37,0 ц/га, 2023р. – 23,8 ц/га), ярий ячмінь – 2725,5 т. з урожайністю 16,7 ц/га (2022р. – 28,2 ц/га, 2023р. – 32,0 ц/га), овес – 17,0 т. з урожайністю 11,9 ц/га, горох – 586,0 т. з урожайністю 5,0 ц/га.
Скошено та обмолочено технічних культур на площі 30144,8 га. Валовий збір склав 40773,4 тонн, в тому числі: озимий ріпак 4083,3 т., соняшник 35341,1т., інші (льон, соя, гірчиця) 1349,0 т.
Спека та посуха на території району цього річчя значно вплинула на низьку урожайність ранніх та пізніх зернових культур:
Аграрії району, нажаль, не змогли зібрати 100 % посіяного під урожай. Внаслідок заморозків на поверхні ґрунту, що відбулися на початку травня, обсяги втрат посівів на території району склали 17,9 тис. га., або 17,7 % від загальної посівної площі під урожай 2024 року. У зв’язку із проведенням бойових дій понад 22,0 тис. га земель, засіяних під урожай 2024 року, виявились не доступними для проведення повноцінної збиральної кампанії.
Станом на кінець жовтня 2024 року посівна кампанія озимих зернових культур під урожай 2025 року проведена на території 5 громад району: Білозерська міська ТГ – оз.пшениця 211,0 га, Добропільська міська ТГ – оз.пшениця 821,0 га, оз.ріпак – 58,0 га, Криворізька сільська ВА – оз.пшениця 1984,0 га, Покровська міська ТГ – оз.пшениця 3274,0 га, Удачненська селищна ТГ – оз.пшениця 2053,0 га, оз.ячмінь – 50,0 га.
На території інших громад району керівниками сільгосппідприємств через небезпеку та безпосередньо через близькість фронту прийняті рішення про відміну посівної кампанії під урожай 2025 року. Для убезпечення більшість сільськогосподарської техніки було вивезено в найбільш безпечні регіони України, працівники сільгосппідприємств були вимушені евакуюватись.
Проблемними питаннями для сільгоспвиробників Покровського району є: очищення земель сільськогосподарського призначення від вибухонебезпечних предметів, відновлення порушених земель, обстеження земельних ділянок з визначення шкоди та збитків завданих власникам землі та землекористувачам.

Житлово-комунальне господарство, містобудування та архітектура
Станом на 01.01.2025 року відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 29.12.2022 № 309 (зі змінами) Авдіївська та Новогродівська міські територіальні громади перебувають під тимчасовою окупацією збройних сил російської федерації; на територіях Мар’їнської, Курахівської, Селидівської, Очеретинської та Гродівської територіальних громад тривають активні бойові дії та частково тимчасово окуповані; території Покровської, Мирноградської та Удачненської територіальних громад віднесені до територій активних бойових дій. Внаслідок збройної агресії російської федерації зазнали руйнувань та пошкоджень значна кількість об’єктів житлово-комунального господарства, соціальної сфери, у тому числі об’єкти житлового фонду, водопровідно-каналізаційного господарства, газопостачання, теплового та дорожнього господарства. Території вищезазначених територіальних громад постійно знаходяться під обстрілами з боку російської федерації.
Райдержадміністрацією проводиться щотижневий моніторинг щодо пошкодження об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства, об’єктів соціальної сфери, щодо кількості абонентів комунальних послуг, які внаслідок проведення воєнних дій втратили можливість отримання таких послуг.
У житлово-комунальному господарстві району проблемним залишається питання відновлення та капітальний ремонт житлового фонду. Всього за 2024 рік зруйновано 1680 будинків, в тому числі приватних 1559, багатоповерхових 121, пошкоджено 4110 будинків (приватних 3200, багатоповерхових 910). На кінець року пошкоджено та зруйновано 66% об’єктів соціального фонду (школи, дошкільні навчальні заклади, лікарні, тощо), а саме 308 об’єктів пошкоджено та 129 зруйновано повністю.
Вся інформація по Покровському району щодо руйнувань житлового фонду та відновленого житлового фонду, пошкодженого внаслідок збройної агресії російської федерації після 24.02.2022 року вноситься до Державного реєстру обліку руйнувань та Державного порталу «Дія». З метою допомоги населенню та громадам, керівництвом району постійно ведеться робота з благодійними організаціями та фондами по залученню коштів та матеріалів для відновлення пошкодженого майна.
У зв’язку із поточною військовою ситуацією, триваючими активними бойовими діями та вкрай складною безпековою ситуацією на території вищезазначених громад, опалювальний період 2024-2025 років неможливо було розпочати. Централізоване теплопостачання здійснюється лише на території Білозерської та Добропільської міських територіальних громад. Більшість об’єктів критичної інфраструктури забезпечені альтернативними джерелами енергії та створено запас паливно-мастильних матеріалів, для безперебійної роботи в разі відсутності електроенергії.
Надані рекомендації військовим адміністраціям населених пунктів району про необхідність проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи з населенням та балансоутримувачами (власниками) багатоквартирних будинків (об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та іншими обслуговуючими організаціями) щодо недопущення використання газобалонного обладнання у багатоповерхових будинках; з населенням приватного сектору щодо безпечного використання пічного опалення у побуті.
За заявами мешканців Гродівської, Криворізької, Білозерської та Удачненської територіальних громад, які надходять на портал «ДІЯ» архітектором району було видано 8 паспортів прив’язки тимчасових споруд, 4 будівельних паспорта, видано 2 та відхилено 2 містобудівні умови та обмеження. Надано 29 висновків про розміщення об’єктів. Відхилено 3 заяви про розгляд проєктів землеустрою про погодження та відведення земельної ділянки. Спільно з Гродівською територіальною громадою був затверджений генеральний план селища Новоекономічне Гродівської селищної територіальної громади.

Екологія
В умовах воєнного стану організована всебічна взаємодія між територіальними громадами Покровського району стосовно інформування щодо подій, наслідками яких є заподіяна шкода природним ресурсам та навколишньому природному середовищу.
Протягом 2024 року проводилась робота по дотриманню низки заходів розроблених у 2023 році, спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобіганню їх виникненню внаслідок можливого пошкодження (руйнування) гідротехнічних споруд, у тому числі особливу увагу було приділено водосховищам, розташованих на території Покровського району.
Впродовж року проводилась методично – консультативна робота стосовно планування заходів екологічного напрямку до програм місцевого рівня та забезпечувалось опрацювання запитів і звернень громадян з екологічного напрямку.
Продовжено проведення відповідних робот в напрямку охорони природо- заповідного фонду та лісного господарства. Впродовж року здійснювалось виконання розпорядження голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації від 12 квітня 2023 року № 61 «Про створення комісій з встановлення фактів заподіяння шкоди та збитків земельним ділянкам лісогосподарського призначення, захисним насадженням лінійного типу, лісовим розсадникам, лісовим культурам та мисливським угіддям, а також їх масштабів на території Покровського району Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», від 14 квітня 2023 року № 65 «Про створення комісій з встановлення фактів заподіяння шкоди та збитків територіям та об’єктам природно – заповідного фонду Покровського району Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України».
Постійно проводився моніторинг про потреби військових адміністрацій населених пунктів в комунальній техніці для обслуговування підприємств критичної інфраструктури а також ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, та відходів від руйнувань.
Здійснювалась робота по відстеженню громадських зауважень при отриманні повідомлень про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Вся інформація опрацьовувалась в межах діючого законодавства, надавались офіційні відповіді на підприємство з обов’язковим інформуванням Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.
Проводилась консультативна робота з моніторингу по використанню коштів отриманих від надходження екологічного податку в 14 територіальних громадах Покровського району з метою визначення більш актуальних потреб і заходів на період військового стану, справедливого перерозподілу залишків грошових коштів між територіальними громадами та недопущення використання на другорядні заходи.

Соціальний захист населення
У сфері соціального захисту населення призначена допомога 1548 сім’ям з дітьми, на утримання яких надано 21638,9 тис. грн.
Кількість одержувачів соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям складає 697 сімей, а видатки складають 31502,1 тис. грн.
Отримали допомогу на дітей 300 багатодітних сімей на загальну суму 7230,4 тис. грн.
Призначено грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» 49 особам на суму 369,1 тис. грн.
Забезпечено призначення і виплату державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях (6 дітей) у сумі 973,1 тис. грн.
Забезпечено виплату грошових компенсацій 375 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 1828,4 тис. грн. До Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесені дані щодо 4400 осіб.
Кількість одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю складає 1081 особа, а видатки бюджету на надання допомоги складають 42463,5 тис. грн.
Забезпечено призначення і виплату державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю (450 осіб) у сумі 11114,9 тис. грн.
Здійснювались нарахування і виплата щомісячної допомоги 93 особам, які проживають разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду (2311,9 тис. грн.).
Направлено на реабілітацію 12 дітей з інвалідністю (218,4 тис. грн.).
За державною соціальною програмою «Тепла зима» отримали одноразову допомогу у розмірі 6,5 тис. грн. на кожну дитину 845 сімей із числа малозабезпечених родин та із родин ВПО (1393 дитини) у сумі 9054,5 тис. грн. Також, одноразову допомогу отримали 25 осіб з інвалідністю І групи на суму 162,5 тис. грн.
На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 14489 внутрішньо переміщених осіб. 5119 сімей переселенців нарахована допомога на проживання.
За рахунок коштів районного бюджету грошові стипендії отримали 14 почесних громадян (165,0 тис. грн.). Отримали грошову допомогу 9 осіб, які потрапили в скрутний стан (150,0 тис. грн.).
Розпорядженням голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації від 03.07.2023 року № 116 створено Координаційний центр підтримки цивільного населення при Покровській районній державній адміністрації, районній військовій адміністрації, проведено 12 засідань.
Розпорядженням голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації від 18.08.2023 року № 134 утворено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Покровській районній державній адміністрації, районній військовій адміністрації, проведено 5 засідань.
З метою підтримки мешканців Покровського району, які перемістились у більш безпечні регіони країни, створений гуманітарний ХАБ Покровського району «Простір добра» у м. Кам’янське Дніпропетровської області. На обліку в ХАБі перебувають 630 сімей/ 1343 особи (461 – працездатні особи, 424 – особи пенсійного віку, 340 – діти до 18 років, 118 – особи з інвалідністю), які отримують інформаційні, юридичні, психологічні послуги та гуманітарну допомогу.

Реалізація ветеранської політики
В райдержадміністрації відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації від 05.02.2024 року № 20 «Про упорядкування структури Покровської райдержадміністрації Донецької області» утворено відділ з питань ветеранської політики райдержадміністрації чисельністю 3 штатні одиниці.
Наразі вирішується питання щодо утворення самостійного підрозділу з питань ветеранської політики райдержадміністрації зі статусом юридичної особи публічного права у кількості 7 штатних одиниць.
Основним завданням роботи відділу є забезпечення соціальної підтримки та соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників чи Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Постійно акцентується увага на шанобливому й уважному ставленні до цієї категорії населення та всебічній її підтримці, розширенню можливостей у сфері надання послуг шляхом координації діяльності всіх служб, державних установ та структурних підрозділів територіальних громад.
Загальна кількість ветеранів з ЄДРВВ по Покровському району складає– 7987 осіб, з них:
– учасники бойових дій – 3919 осіб;
– учасники війни – 2168 осіб;
– особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 1;
– особи з інвалідністю внаслідок війни – 559 та ін.
В Покровському районі кількість загиблих Захисників чи Захисниць у період дії воєнного стану складає – 413 осіб. Загальна кількість членів сімей, загиблих Захисників, які мають право на отримання статусу становить – 545 осіб; 444 особи отримали посвідчення членів сімей загиблих, в тому числі діти до 18 років – 101 особа.
За період з 24 лютого 2022 року управліннями та відділами соціального захисту населення в Покровському районі було видано 100 посвідчень особам з інвалідністю внаслідок війни та 18 нагрудних знаків.
В кожній територіальній громаді району діють місцеві програми, спрямовані на підтримку ветеранів війни, членів сімей загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Надається соціальна підтримка для ветеранів війни та членів сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України (допомога на поховання, гуманітарна допомога), також виплачується щорічна одноразова матеріальна допомога на кожного члена сім’ї загиблих Захисників чи Захисниці України.
Так, за 2024 рік органами місцевого самоврядування Покровського району надана соціальна та матеріальна допомога ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 911 особам на загальну суму 9 448 552 грн.
На офіційних сайтах та офіційних сторінках соціальних мереж військові адміністрації населених пунктів Покровського району постійно, в оперативному режимі розміщують важливі оголошення, офіційні повідомлення, тематичні матеріали, відеоролики та всю актуальну інформацію для допомоги ветеранам з метою реалізації їх прав та соціальних гарантій. Проходить інформаційна кампанія, спрямована на висвітлення внеску ветеранів у захист незалежності, територіальної цілісності та суверенітету України, інформація регулярно розміщується на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook Покровської райдержадміністрації.

Реалізація гуманітарних потреб
Райдержадміністрацією в умовах воєнного стану та у зв’язку з критичною ситуацією на території району, організована робота з працівниками різних управлінь виконавчих органів влади, задіяних в процесах надання допомоги місцевому населенню, внутрішньо переміщеним особам, та категорії людей, які опинилися у складних життєвих умовах.
У тісній співпраці з обласними управліннями та департаментами Донецької облдержадміністрації впродовж 2024 року налагоджений процес отримання, розподілу та видачі гуманітарної і благодійної допомоги населенню різних категорій від Донецької облдержадміністрації, західних, національних партнерів та інших донорів.
Проводились заходи по сприянню роботі Гуманітарного штабу Донецької області по отриманню гуманітарної допомоги територіальними громадами від будь-яких організацій, установ, підприємств, здійснювався збір та узагальнення інформації про кількість осіб, забезпечених продовольчими товарами, кількість виданих та залишки продовольчих товарів тривалого зберігання, пакувальних товарів для їх фасування.
Проводилось узагальнення інформації щодо потреб у гуманітарній допомозі територіальними громадами району у т.ч. для покриття базових потреб населення, які виникли через наближення лінії бойового зіткнення в розрізі територіальних громад та хабів громад, а саме: щодо забезпечення продовольчими товарами, засобами гігієни, будівельними матеріалами швидкого реагування, ємностями для перевезення води (бочки), водовозам на базі автомобіля, булер’янами та питної води, координування поставок та подальшого розподілу між громадами району, щодо забезпечення об’єктів критичної інфраструктури генераторами електричної енергії та формування відповідних запасів пального.
Було надано інформацію в розрізі громад щодо формування запитів на міжнародну допомогу, зокрема потреб у підтримці малого та середнього підприємництва.
Вразливі категорії населення забезпечувались на протязі всього року продуктовими наборами від благодійного фонду «Діти нового покоління» (в рамках Продовольчої програми ООН). Здійснювався розподіл та видача гуманітарної допомоги різного складу (питної води, гігієни, будівельних матеріалів швидкого реагування, та інші). Населення, яке постраждало від обстрілів, для подолання наслідків надзвичайних ситуацій, що склалися внаслідок ведення бойових дій на території громад Покровського району забезпечувалось будівельними матеріалами (брезентом, плівкою, тарпауліном, шифером покрівельним, дошками, саморізами, монтажною піною та іншим) від міжнародної організації з міграції (МОМ), питною водою – від благодійної організації «Благодійний фонд Братів Мкртчан».
Спеціалістами ХАБу Покровської районної військової адміністрації в м. Кам’янське проводилась робота щодо залучення гуманітарних організацій до співпраці. ХАБом була організована видача гігієнічних наборів від міжнародної гуманітарної організації CARE. Допомогу отримали громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістились з громад Покровського району, а саме особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші.
У вересні цього року внутрішньо переміщені особи з Покровського району отримали матраци, ковдри та кухонні набори, а також тим, хто потребує – підгузки для дорослих.
На теперішній час ведуться перемовини з гуманітарними організаціями щодо надання в подальшому продуктових наборів. Також ведеться підготовка до реєстрації ВПО, які були евакуйовані з території Покровського району протягом останніх місяців 2024 року на видачу благодійної грошової допомоги.
В подальшому планується проведення зустрічей жителів Покровського району з психологами та лікарями, юристами, є також пропозиція про проведення АРТ-терапії, спортивних та культурно – розважальних заходів.

Захист прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
За статистичними даними, кількість дитячого населення у Покровському районі станом на кінець 2024 року становить 4462 дитини.
У 2024 році службою у справах дітей Покровської райдержадміністрації проводилась робота, спрямована на захист законних прав та інтересів дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом 2024 року проведено 7 засідань районної комісії з питань захисту прав дитини, на яких було розглянуто 8 питань щодо захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За підсумками розгляду прийнято 6 розпоряджень голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації.
Сектором опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації постійно здійснювалось внесення актуальної інформації до єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти». Протягом 2024 року:
– знято 4 дитини позбавлених батьківського піклування з місцевого /регіонального обліку з усиновлення;
– 1 дитина, позбавлена батьківського піклування поставлена на місцевий облік з усиновлення, на 3-х дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування передані анкети для постановки на регіональний облік з усиновлення;
– поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі (1 подружжя);
– знято з обліку кандидатів в усиновлювачі 1 подружжя (2 особи), у зв’язку з усиновленням ними 2-х малолітніх дітей;
– поставлено на облік кандидатів в прийомні батьки – 1 подружжя, які мають намір взяти в свою родину дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;
– сгенеровано та роздруковано в ЄІАС «Діти» обліково-статистичну картку дитини, позбавленої батьківського піклування;
– проведено моніторинг 18 анкет дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування які підлягають усиновленню;
– на запити представника Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини, в ЄІАС «Діти» була перевірена інформація стосовно 47 дітей щодо перебування на обліку Служби дітей-сиріт та, дітей, позбавлених батьківського піклування;
– внесено актуальну інформацію щодо влаштування та перебування дитини після втрачання статусу у зв’язку з усиновленням;
– внесено актуальну інформацію стосовно 5-ти статусних дітей.
Врегульовано питання передачі карток ЕОК до служб у справах дітей Гродівської та Удачненської селищних рад з правом доступу до ресурсів банку даних ЄІАС «Діти» з наданням доступу до функціональних режимів роботи стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, опікунів, піклувальників.
Складено анкети стосовно 3 малолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування. Розроблено індивідуальний план соціального захисту однієї малолітньої дитини, позбавленої батьківського піклування.
Одним із пріоритетних напрямків на сьогоднішній день залишається розвиток сімейних форм виховання. У 2024 році 2 подружжя (4 особи) пройшли навчання (курсу підготовки) кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки. Одне подружжя поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі, а інше подружжя поставлено на облік як кандидати в прийомні батьки. Підготовлено Висновок про можливість бути усиновлювачами та здійснено пошук дітей для усиновлення. Як результат 3-є малолітніх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування було усиновлено кандидатами в усиновлювачі (2 подружжя).
У 2024 році здійснювалось забезпечення соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
Проводився щоденний моніторинг евакуації дітей з населених пунктів територіальних громад Покровського району. Загалом за 2024 рік евакуйовано 16 701 дитину, що складає 79 % від дитячого населення Покровського району на початок 2024 року.
Здійснено щотижневий моніторинг евакуації з територій громад Покровського району сімей опікунів/піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів, сімей, до яких тимчасово влаштовані діти, які залишились без батьківського піклування, з метою обов’язкової евакуації таких сімей з дітьми та не допущення їх повернення на територію можливих/активних бойових дій.
Протягом 2024 року було проведено моніторинг обстеження умов перебування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей за місцем їх релокації в межах України та визначення їх потреб. Всі дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї регулярно отримують гуманітарну допомогу у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, закриваються потреби щодо придбання побутових приладів та інших необхідних речей.
У Покровському районі службами у справах дітей виконавчих органів територіальних громад проводяться відповідні заходи соціального захисту окремих категорій дітей. Так, за 2024 рік, обліковано 79 дітей, які залишились без батьківського піклування, у тому числі 6 дітей, які залишились без батьківського піклування внаслідок збройної агресії. Із них 55 дітей були тимчасово влаштовані у сім’ї родичів, знайомих, 5 дітей були тимчасово влаштовані до сімейних форм виховання (дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей), 2 дітей влаштовані до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, 4 дітей до патронатних вихователів та 13 дітей до інших форм влаштування.
Важливою складовою з питань охорони дитинства є соціальний захист дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. За 2024 рік, у зв’язку зі збройною агресією російської федерації, на території Покровського району було поранено 54 дитини та 15 дітей загинуло (всього з 24 лютого 2022 року по грудень 2024 року – 106 дітей отримали поранення (двоє з яких померли у лікарні) та 21 дитина загинула). Постійно проводиться моніторинг перебігу подій, здоров’я та потреб дітей, які зазнали поранень під час обстрілів територіальних громад району. У Покровському районі протягом 2024 року 962 дитини отримало статус дитини, постраждалої внаслідок збройної агресії.
Протягом звітного періоду здійснювався як особистий прийом громадян так і телефонні консультації з питань соціального захисту дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Надано консультації та роз’яснення 107 особам. Основними питаннями були:
– порядок надання статусу дитині, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
– щодо процедури усиновлення в умовах воєнного стану;
– створення прийомної сім’ї;
– оформлення опіки над дітьми які залишилась без батьківського піклування;
– захист прав та інтересів дітей при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна.

Освіта
Станом на 01 січня 2025 року в районі працює 84 заклади загальної середньої освіти у дистанційному форматі. Навчається у даному форматі 22464 учня, які перебувають на території України. За кордоном – 5396 дітей. Шість громад Покровського району розмістили освітні локації за межами області, а саме:
Курахівська міська територіальна громада – 1 локація (м.Дніпро), очний формат;
Мар’їнська міська територіальна громада – 1 (м.Жовті Води), очний формат;
Мирноградська міська територіальна громада – 1 (Верхньодніпровськ), змішана форма навчання;
Очеретинська селищна територіальна громада – 1 (м. Кам’янське), змішана форма навчання;
Покровська міська територіальна громада – 4 (м. Дніпро), онлайн-очна;
Селидівська міська територіальна громада – 1 (м.Кам’янське), очна.
Профільним навчанням у 2024-2025 навчальному році охоплені учні 10-11 класів (філологічний, фізико-математичний, природничий). У закладах загальної середньої освіти району забезпечено відкритий доступ шкільної та батьківської громадськості до інформації щодо профілізації школи.
Дошкільні заклади освіти нараховують у своїй мережі 124 одиниці, включаючи філії та дошкільні підрозділи у складі навчально-виховних комплексів. У дистанційному форматі працює 88.
Оскільки на території більшості територіальних громад ведуться активні бойові дії, інші перебувають під щоденними обстрілами, оцінити стан пошкодження та руйнування закладів освіти, можливість їх відновлення є, наразі, неможливим.

Охорона здоров’я
На території Покровського району зареєстровано 13 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які надають первинну медичну допомогу. А саме:
КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Авдіївської міської ради тимчасово припинив свою діяльність;
4 ЦПМСД (Мирноградська міська ТГ, Новогродівська міська ТГ, Покровська міська ТГ, Селидівська міська ТГ) релоковані за межі області;
4 ЦПМСД (Білозерська міська ТГ, Добропільська міська ТГ, Криворізька сільська ТГ, Шахівська сільська ТГ) ведуть свою діяльність в звичайному режимі;
ЦПМСД Гродівської селищної ТГ веде свою роботу в змішаному форматі;
3 Центри (Курахівська міська ТГ, Мар’їнська міська ТГ, Очеретинська селищна ТГЇ) працюють в дистанційному режимі.
Стаціонарну медичну допомогу жителям району надають заклади вторинного рівня. В районі зареєстровані та функціонують такі комунальні заклади:
КНП «Авдіївська центральна міська лікарня» Авдіївської міської ради релокована до м, Київ;
КНП «Добропільська центральна лікарня» функціонує в м. Добропілля;
КНП «Мирноградська центральна міська лікарня» релокована в Хмельницьку область;
КНП «Центральна міська лікарня Новогродівської міської ради здійснює свою діяльність в смт. Межова Дніпропетровської області;
КНП «Покровська КЛІЛ» Покровської міськради релокована в м. Кривий Ріг;
КНП «Покровська міська лікарня» надає послуги в м. Покровськ;
КНП «Родинська міська лікарня» релокована до м, Біла Церква;
КНП «Селидівська міська лікарня» надає послуги в Одеській області.
Стоматологічні послуги населенню надаються в м. Добропілля (стоматологічна поліклініка) та в релокованій стоматологічній поліклініці із м. Покровськ в м. Тернівка Дніпропетровської області.
Медичні установи обласного підпорядкування: Курахівська міська лікарня та спеціалізований заклад інфекційна лікарня в м. Мирноград – припинили трудові відносини з працівниками.

Культура
Всього на території Покровського району 187 закладів культури: 77 закладів культури і дозвілля, 90 бібліотек, 6 музеїв, 13 мистецьких шкіл. З них: 62 заклади працюють у режимі офлайн, 17 у дистанційному форматі, 93 у простої, 5 – змішаний формат (офлайн+дистанція), 2 тимчасово не працюють – вакансії. Шістнадцять закладів орендують приміщення. В Новогродівській міській територіальній громаді було прийняте рішення про переведення у простій 7 закладів, інші 5 працюють у дистанційному форматі. Спеціалізований мистецький навчальний заклад «Музична школа Авдіївської міської ради» працює за дистанційною формою. У Білозерській та Очеретинській громадах змінені декілька назв закладів культури клубного типу та бібліотечних установ у зв’язку з перейменуванням окремих населених пунктів.
Впродовж року працівниками культури організовані та проведені численні онлайн-заходи пов’язані з героїзацією осіб, які віддали свої життя за незалежність України; проводилося вшанування та увічнення пам’яті захисників України, з нагоди відзначення Дня Державного Прапору України та Дня Незалежності України. Проводилася робота по вилученню символів російської імперської політики на території району, перейменування та демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, перейменування населених пунктів, скверів, бульварів та інших назв географічних об’єктів на території громад району. Забезпечувалося додержання прав і свобод представників національних меншин (спільнот), корінних народів та їх релігійних поглядів.
25 жовтня 2024 року, напередодні Дня української писемності та мови, кожен бажаючий з 14-ти територіальних громад долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 2024, щоб перевірити свої знання з української мови, а головне – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово. Усі разом вони писали під диктовку текст «Магія голосу». Він був спеціально створений для цієї події письменницею Оксаною Забужко, а читав його поет, нині військовослужбовець, Павло Вишебаба. В умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – 2024 дозволив ще більше відчути себе єдиною, потужною спільнотою, яка цінує, поважає та зберігає найголовніший скарб – рідну мову.
Залучалися громадські організації (об’єднання) до реалізації заходів, проєктів із популяризації української мови. Відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради і громадською організацією «Культурний код Покровська», КЗ «Покровський історичний музей», спільно з Центром сучасної культури м. Дніпро та Центром міської історії м.Львів, з метою залучення позабюджетних коштів, закладами культури, спільно з Відділом та громадськими організаціями подано 15 заявок до різних організацій та фондів. Проєкти направлені на підтримку розвитку культурної сфери громади в умовах воєнного стану. Дві заявки відібрані для фінансування та підтримки:
1. Проєкт «Німецька полиця в Україні», який є частиною проєкту «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та реалізується Гете-Інститутом, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів й Українським Інститутом Книги.
2. «Герої/ні? Робітничий портрет ХХ століття – архів і мистецька рефлексія» в рамках програми Підтримка культурної діяльності в Україні за участю Великої Британії. Проєкт підготовлено спільно з кураторами, митцями, архівістами з Великої Британії (Університет Сент-Ендрюс) та України («Культурний код Покровська», Покровський історичний музей, Центр сучасної культури у Дніпрі, Центр міської історії, Львів).
За запрошенням ГО «Пласт -Національна скаутська організація України» проведено логістичний, екскурсійний супровід та майстер-класи для членів ГО «Станиця Авдіївка Пласту -Національної скаутської організації України» під час екскурсії в місто Кам’янець-Подільсікий.
Завдяки співпраці ГО «Сила Ідей» м.Авдіївка та ГО «ЦІР «Персона» м.Павлоград, з метою збереження та популяризації українських традицій та культури, працівники відділу культури Авдіївської міської територіальної громади взяли участь в підготовці та презентації журналу «Жива спадщина-живі громади».
За підтримки ГО «Сила ідей» переможцем в конкурсі мінігрантів «DIY Community» став проєкт від старшокласників шкіл Авдіївської міської територіальної громади «Смілива промова. Голос Згуртованості Авдіївської молоді», направлений на підтримку та підсилення дітей та молоді через розвиток навичок, а саме ораторського мистецтва.
Відділом освіти управління Очеретинської селищної територіальної громади випущено методичний альманах «Навчаємо й навчаємось».
У деяких територіальних громадах району за рахунок благодійників та інших організацій відбувалося поповнення фондів публічних бібліотек українською книжковою продукцією:
– Покровська міська ТГ – 912 одиниць;
– Новоекономічна селищна бібліотека Гродівської селищної ТГ отримала 66 примірників в дар від Українського інституту книги (УІК), волонтера з США Tomа Lane, Видавництва Старого Лева, Благодійного фонду Дениса Парамонова та волонтерки Тетяни Вінник;
– Криворізька сільська бібліотека Криворізької сільської ТГ – 40 примірників;
– Шахівська сільська ТГ отримала від Українського інституту книги – 141 примірник.

Молодіжні центри та інші суб’єкти молодіжної роботи
У зв’язку з введенням та дією воєнного стану на території України впродовж 2024 року молодіжні центри функціонували в змішаному режимі. Деякі центри релакувались за межи області. У м. Дніпро працює Покровський спортивно – молодіжний центр Донецької області, молодіжні центри «МЕД» (Мирноградська міська ТГ) та «Гродівський гурт». У м.Києві – молодіжний центр «380 Вольт» (Курахівська міська ТГ), м.Кропивницький – молодіжний центр «Вікторія» (Мар’їнська міська ТГ).
Впродовж року проводилась робота, спрямована на соціальне становлення та розвиток молоді, національно-патріотичне виховання. Молодіжні осередки були досить активними: проведено низку заходів (відеоексплейнери, онлайн-флешмоби, фотофлешмоби та фоточеленджі, онлайн-вікторини) до видатних свят. До Дня Матері – фотовиставки: «Мама – янгол на……… землі», «Поруч із мамою», «А моя матуся схожа на веселку», відеопривітання «Матусі серце ніжне і гаряче, сповнене любові і тепла», заняття про історію свята: «Мама – головна людина в житті кожного». Представники молодіжних рад взяли участь в обласному заході «Лялька-мотанка як символ материнства». Жінки та дівчата громад долучилися до інформаційної сесії (БФ «Слов’янське серце»). З нагоди Дня батька проведено тематичні виставки, онлайн-флешмоб «Мій тато наймужніший», взяли участь в обласних заходах (збір посилки для військових, створення відеороликів-привітань). До Дня сім’ї взяли участь в обласному фотоконкурсі зі збереження сімейних традицій, конкурс творчих робіт «Моя родина – моя фортеця». А також були проведені заходи з нагоди відзначення Дня Державного Прапору України та Дня Незалежності України, Дня захисників і захисниць.
У 2024 році працювала координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Покровській районній державній адміністрації Донецької області. Проведено 4 засідання координаційної ради. Члени ради прийняли участь у навчанні та Стратегічній сесії з цього питання.
Протягом листопада – грудня 2024 року відбулась щорічна Міжнародна акція «16 днів проти насильства», присвячена заходам у сфері запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.
Для підтримки спеціалізованих служб Добропільська та Покровська міські територіальні громади отримали державну субвенцію від Мінсоцполітики та використали кошти на придбання автомобілів для мобільних бригад.

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій, мобілізаційна та оборонна робота
В умовах повномасштабної агресії російської федерації найважливішим напрямком діяльності райдержадміністрації є цивільний захист, мобілізаційна та оборонна робота.
З моменту оголошення воєнного стану в країні задля відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності на території Покровського району триває запроваджена у 2022 році комендантська година та встановлений спеціальний режим світломаскування, а також організовано виготовлення, видачу, заміну, а також використання перепусток для пересування під час дії комендантської години. З метою забезпечення громадської безпеки і порядку організовано виконання наказу командира оперативно-тактичного угруповання «Донецьк» від 15.03.2023 року № 73 «Про заборону торгівлі зброєю, сильнодіючими хімічними і отруйними речовинами, а також алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі».
Райдержадміністрацією організовано роботу зі спорудження додаткових фортифікаційних, інших інженерних споруд для здійснення відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території Покровського району.
В межах повноважень забезпечено проведення мобілізації, функціонування військового обліку на території Покровського району. Поряд з цим, з метою уникнення порушень життєво важливих функцій не тільки економіки району, а й національної складової, для забезпечення сталого її розвитку, забезпечено бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також за органами місцевого самоврядування.
З настанням особливого періоду організовано приведення фонду захисних споруд цивільного захисту до стану, придатного для використання за
основним функціональним призначенням – укриття населення від дії засобів ураження в особливий період. Так, протягом 2024 року спільно з органами ДСНС здійснювався контроль за готовністю захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням, згідно затвердженого Плану заходів покращення стану та утримання об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту на території Покровського району.
В осінньо-зимовий період організовано та забезпечено координацію роботи з розгортання пунктів обігріву та надання гуманітарної допомоги населенню (пунктів незламності) на території Покровського району.
Протягом 2024 року на території Покровського району організовано ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного характеру, які сталися на територіях: Новогродівської міської ТГ внаслідок пошкодження тимчасової насипної дамби Карлівського водосховища, розташованого в с.Карлівка, що призвело до неконтрольованого скиду води та Курахівської міської ТГ внаслідок пошкодження Терновської греблі з водоскидом, що розташована на Курахівському водосховищі, що призвело до утворення проривного паводка.

Робота апарату райдержадміністрації
У 2024 році в райдержадміністрації проведено:
– 16 онлайн-нарад під головуванням голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації.
Надійшло та розглянуто 434 звернення громадян, з них:
– надійшли безпосередньо до райдержадміністрації – 126;
– направлені через органи державної влади вищого рівня – 262, з них через Державну установу «Урядовий контактний центр» – 166, ОДА– 89, Офіс Президента України – 5, Управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування – 2.
За характером основні питання, з якими зверталися громадяни, характеризуються таким чином:
– найбільшу частку займають питання соціального захисту населення – 33,4 % від загальної кількості;
– вирішення комунальних проблем – 28 %;
– аграрної політики і земельних відносин – 1,1% ;
– з діяльності органів місцевого самоврядування – 8,3%;
– транспорту і зв’язку – 1,1%;
– охорони здоров’я – 0,4%;
– екологія та природні ресурси – 0,2%
– інші питання становлять – 27,5 % звернень.
В райдержадміністрації у 2024 році забезпечено доступ запитувачів до публічної інформації, опрацьовано 15 запитів на публічну інформацію.
Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» з метою забезпечення достовірності персональних даних виборців, відділом ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації проводились збір та обробка в програмі CHECKFORM 478 відомостей, які подають суб’єкти подання стосовно 1937 осіб, було зібрано та опрацьовано 74 відомості стосовно вулиць та будинків.
Проведено моніторинг стану приміщень для голосування, приміщень виборчих комісій, виборчих дільниць з метою іх використання для проведення майбутніх, повоєнних виборів. Внаслідок широкомасштабної військової агресії російської федерації проти України зі 100 виборчих дільниць пошкоджено та зруйновано 79 виборчі дільниці.
Протягом 2024 року до архівного відділу райдержадміністрації звернулись 79 осіб від територіальних громад, підприємств, установ та організацій за наданням довідок соціально-правового, майнового та тематичного характеру. Надано 97 методичних рекомендацій – консультацій організаціям, які знаходяться на території району.
Проводилась робота по перевірці, упорядкуванню та описуванню документів за 2020 рік.
Протягом 2024 року перевірено та прийнято на зберігання до архівного відділу райдержадміністрації документи у кількості – 985 справ постійного зберігання.
Проведено засідання експертної комісії архівного відділу Покровської райдержадміністрації, на якому розглянуті та схвалені документи 10 установ (номенклатури справ, описи, акти на знищення).
Поновлена робота по звірянню наявності та стану архівних документів тимчасово переміщених до м. Тернопіль, які знаходилися до евакуації за адресою м. Покровськ, вул. Торгівельна, 11. Протягом 2024 року перевірено 2148 од.зб.
Протягом 2024 року проводилась робота з міськими, селищними та сільськими територіальними громадами Покровського району з питань організації роботи з документами в установах джерелах комплектування архівного відділу Покровської райдержадміністрації, а саме: організація та ведення обліку документообігу, формування справ, зберігання документів та користування ними у поточній діяльності установи.
Райдержадміністрація, районна військова адміністрація співпрацювала із військовими адміністраціями населених пунктів, виконкомами міських, селищних, сільських рад територіальних громад району, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, громадськими організаціями та іншими підприємствами і організаціями щодо реалізації внутрішньої політики в Покровському районі.
Для забезпечення прозорості та відкритості діяльності райдержадміністрації, інформація про роботу райдержадміністрації
висвітлювалась на офіційному веб-сайті Покровської райдержадміністрації та офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

print