[bvi]
  • Українська
  • English

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує

22.08.2023 в 16:18

Сyб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі зобов’язані зареєструвати PPO a6o ПPPO в контролюючих органах.

Суб’єкт господарювання обирає самостійно — PPO чи ПPPO він буде застосовувати для проведення розрахункових операцій.

Подати до контролюючого органу заяву для реестраціі’ PPO можна в електронній a6o паперовій формі, для ресстраціl ПPPO — виключно в електронній формі.

ДПС запропоновано бізнесу безоплатне програмне рішення (ПPPO), що призначене для реєстраціі розрахункових операцій та пpиcтocoвaнe для операційних снстем Android, iOS, Windows, Web.

Це програмне рішення розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна за посиланням tax.gov.ua).

Bepciï програмного забезпечення ПPPO від ДПС оновлюються. Про це та інші питания, пов’язані з реєстраціею та функкціонуванням ПPPO від ДПС, роботою API фіскального cepвepa ДПС, можна за посиланням tax.gov.na.

Крім того, у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року №3219—IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.08.2023 відновлено стосовно суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних iгop за порушення, вчинені до та під час воєнного стану.

3 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх cyб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01 .2022 по 30.09.2023 включно.

Зазначене вище звільнення від відповідальності та/або iï скасування не поширює свою дiю на cyб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю підакцизними товарами aбo діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних iгop.

У зв’язку з наведеним вище, звертаємо увагу всіх платників податків, що добровільне виконання вимог законодавства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, не тільки вбереже торговця від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а й стане надійним оберегом від перевірок, які проводить ДПС.

print