[bvi]
  • Українська
  • English

History of the village

Sorry, this entry is only available in Українська.

Гродівська селищна рада з центром в селищі Гродівка, була організована у 1938 році і об’єднала навколишні села: Красний Яр, Крутий Яр, Миколаївка, Журавка,Промінь, Московське. Розташована в північно-західній частині Донецької області і межує з Новоекономічною селищною радою, Миролюбівською, Іванівською, Ровненською, Миколаївською сільськими радами на відстані 18 км. від  м.Покровська та  в 7 км. від залізничної станції Гродівка, залізнична колія перетинає землі у південній частині земель  ради. З заходу на схід смт.Гродівку перетинає транзитний автошлях  м.Покровськ – Очеретино- Донецьк.

На території селища Гродівка зареєстровано – 15 стародавніх курганів та знайдені місця поселення. Осіле населення на території селища з’явилось у ХУІІ столітті тут проживали запорізькі козаки та втікачі з кріпацької неволі північних губерній України та південних Росії. На території  ради встановлений пам’ятний знак на честь стоянки запорізьких козаків в 1750 році, є три пам’ятника загиблим воїнам, гранітний хрест на місці зруйнованого в 1935 році храму, який відновлено і який на сьогодення сяє куполами.

З 1941 року по 1943 рік селище було окуповано німецькими військами. У роки війни 1941-1945 років загинуло 230 мешканців Гродівки. В центрі селища стоїть меморіал загиблим воїнам, який реконструйовано в 2018 році.

З 2001 року  власниками земельних часток (паїв) стали 427 мешканців Гродівки. За останні роки на землях сільськогосподарського призначення організовано 9 фермерських господарств, 3 відділення сільськогосподарських підприємств, але основна частина працюючого населення задіяна в вугільній промисловості – це шахти КП «Мирноградвугілля».

В населених пунктах селищної ради розвинута мережа об’єктів соціальної сфери: Гродівська селищна лікарська амбулаторія, яка обслуговує близько 6000 населення навколишніх сіл і реконструйована в 2018 році, Гродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня збудована силами громади у 1936 року , яка реконструйована у 1975 році в якій навчаються 220 учнів, Гродівський ясла-садок, Гродівський будинок народних традицій, Гродівська селищна бібліотека, бібліотека села Красний Яр. Гродівська школа ввійшла до 100 кращих шкіл України. Торгівельними і побутовими послугами населення забезпечують 9 торгівельних точок продовольчої і промислової групи товарів, кафе, будинок побуту, відділення Покровської районної ветеринарної лікарні, ТОВ «ВІТАК»- забезпечує питною водою населення на 100%.

В 2009 році було створено громадську організацію «Гродівський гурт», діяльність якої значно покращила якість життя мешканців. Гродівку внесено в перелік об’єктів інвестиційної привабливості, з перспективою розробки існуючого глиняного кар’єру та виробництва цегли , черепиці, керамічних виробів з місцевої сировини.

Завдяки реформам маємо можливість приділяти більше уваги благоустрою – відкрито спортивно-розважальний комплекс  для молоді, комплекс силових тренажерів, футбольне поле зі штучним покриттям, озеленено громадські місця, відкрито молодіжний центр на базі Гродівського БНТ. Творча молодь приймає участь в районних, міжнародних змаганнях, а любителі настільного тенісу мають звання КМС.

Основний напрямок роботи Гродівської селищної ради, депутатів – це створення комфортних умов проживання для населення, розвиток місцевих традицій, виховання у членів громади почуття самодостатності і впевненості в собі.