[bvi]
  • Українська
  • English

Зупини СНІД, щоб він не зупинив тебе!

12.07.2024 в 10:44

Sorry, this entry is only available in Українська.

Мабуть сьогодні кожна, або майже кожна людина знає, що таке ВІЛ та СНІД. Численні сумніви, пересуди і страхи вирують у нашому суспільстві навколо усього, що стосується ВІЛ / СНІДу. І пов’язано це, насамперед, з недостатнім бажанням знати про причини і наслідки захворювання, про шляхи передачі і способи запобігання зараження. Багато людей не розуміють складності даної ситуації. І причина не в тому, що вони не досвідчені. Ні, причина в тому, що людина по своїй суті переймається лише тим, що турбує власне її. Але, визначаючи цю проблему, ми повинні розуміти, що зволікати не можна, СНІД треба зупинити, доки він не зупинив твоє життя.

Отже, що таке ВІЛ та СНІД?

ВІЛ- вірус імунодефіциту людини. СНІД- це синдром набутого імунодефіциту людини. Людина стає заразною досить швидко, вже з 2-4 тижня, після ймовірного інфікування і залишається такою до смерті. Найбільше вірусів міститься в крові, спермі, вагінальному секреті, на слизовій оболонці прямої кишки, у грудному молоці. Збудника в сльозах, слині, сечі, калі, поті не знаходять або виявляють у мізерній концентрації, яка недостатня для зараження.

Кожна людина має знати у який спосіб передається ВІЛ – інфекція. Це відбувається:

– при будь-якому статевому контакті (незахищеному) з людиною, що заражена ВІЛ-інфекцією;

-при контакті з інфікованою кров’ю при повторному користуванні без відповідної обробки інструментів для ін’єкцій (шприци, голки) татуажі, манікюрі, станків для гоління, при переливанні неперевіреної донорської крові;

– від ВІЛ-інфікованої матері до дитини: при вигодовуванні грудним молоком, утробно, під час пологів.

Багато людей не знають, що вони ВІЛ-інфіковані, оскільки симптоми з’являються іноді через 10 років після зараження. Зараження ВІЛ не можна розпізнати за зовнішнім виглядом людини. Кожен із нас думає, що СНІД – це хвороба наркоманів, повій та тих, хто веде безладне статеве життя. Та це далеко не так. Майже кожна людина відвідує стоматолога, проколює мочки вух, робить пірсинг, татуювання, манікюр, педикюр.

Ми не знаємо, хто сьогодні поруч з нами – здорова людина, чи ВІЛ – позитивна. Більшість людей керуються таким правилом: «Менше знаєш, краще спиш». Але, що ж робити, коли хтось із наших знайомих ВІЛ – позитивний? Якщо у вашого друга ВІЛ – залишайтесь йому другом. Треба розуміти і пам’ятати, що вірус імунодефіциту не передається через: посуд, їжу; домашніх тварин; чхання, кашель; обійми; монети і паперові гроші; постільну білизну; комарів та інших комах; плавання в басейні; дверні ручки та спортивні знаряддя.

Пам’ятайте! Ви можете запобігти зараженню ВІЛ- інфекцією.

Уникайте ризикованої поведінки – це найкращий спосіб зберегти своє здоров’я і життя!

Цінуйте його, адже життя дане нам один раз! Проживіть його без ВІЛ- позитивного статусу.

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»

 

print